جنگنده‌های ارتش سعودی بامداد امروز شهر صنعاء را دو مرتبه هدف حملات خود قرار دادند.

به گزارش مرور نیوز، جنگنده‌های ارتش سعودی بامداد امروز (یکشنبه) در ادامه گسترش حملات خود در چند هفته اخیر، شهر صنعاء پایتخت یمن را دو مرتبه بمباران کردند.

به نوشته خبرگزاری سبأنت، در این دو حمله محله مسکونی «عصر» در منطقه «معین» هدف قرار گرفت. هنوز آماری از میزان تلفات احتمالی گزارش نشده است.

در حملات توپخانه‌ای ارتش عربستان سعودی به منطقه «الرقو» و دیگر مناطق استان صعده در مجاورت مرز عربستان نیز، پنج نفر شهید و ۱۲ غیر نظامی دیگر زخمی شدند. در ۲۴ ساعت گذشته جنگنده‌های ارتش سعودی سه استان یمن را ۳۹ بار بمباران کرده‌اند.

شهر عسیلان در استان شبوه را ۱۹ بار، شهر الوادی استان مارب را شش بار و شهرهای صرواح و الجوبه را هر کدام سه بار،  در استان صعده شهر کتاف هفت بار و شهر الظاهر چهار بار بمباران شده‌اند.

اداره تحقیقات جنایی استان صعده اعلام کرده است، در سال ۲۰۲۱ میلادی،  ۲۸۳ نفر در مناطق مرزی صعده شهید و ۱۲۰۰ نفر مجروح شده‌اند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز