منابع خبری گزارش دادند که پایگاه آمریکا در یکی از میدان‌های نفتی شرق سوریه مجددا هدف حمله قرار گرفته است.

به گزارش مرور نیوز، رسانه‌ها صبح امروز (چهارشنبه)، خبر دادند که پایگاه آمریکا در میدان نفتی «العمر» در خط مرزی سوریه و عراق هدف حمله قرار گرفته است.

منابع محلی سوریه خبر دادند که این حمله حدود ساعت هفت صبح امروز صورت گرفته است. در عین حال، کانال تلگرامی «صابرین نیوز» گزارش داد که به پایگاه مذکور حمله راکتی شده است.

هنوز گزارش دقیقی از خسارت مادی و تلفات جانی احتمالی ناشی از این حمله منتشر نشده است.

با این حال، برخی منابع محلی گزارش دادند که چهار راکت به سوی پایگاه آمریکا شلیک شده است و ائتلاف آمریکایی در پاسخ نقاطی را در اطراف پایگاه یادشده هدف قرار داده است.

این حمله در حالی صورت گرفته است که منابع خبری‌، عصر روز گذشته، از حمله راکتی به پایگاه آمریکا در میدان نفتی العمر خبر داده بودند.

صبح روز گذشته نیز پایگاه «عین الاسد» در غرب عراق هدف حمله دو پهپاد انتحاری قرار گرفت. همزمان با آن نیز یکی بمب کنار جاده‌ای در مسیر کاروان لجستیکی ائتلاف آمریکایی در جنوب بغداد منفجر شد.

روز دوشنبه هفته جاری و همزمان با دومین سالگرد ترور سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس نایب رئیس شهید سازمان الحشدالشعبی عراق، رسانه‌ها از حمله پهپادی به پایگاه نظامی «ویکتوری» متعلق به نیروهای نظامی آمریکایی در فرودگاه بغداد خبر دادند و اضافه کردند که بر روی این پهپادها عبارت «عملیات انتقام فرماندهان» (عملیات ثأر القادة) نوشته شده بود.

یک مقام ائتلاف آمریکایی در خصوص این حمله مدعی شد بود که دو پهپاد پیش از انجام حمله بر فراز فرودگاه منهدم شدند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز