بر اساس آمارهای رسمی آمریکا همچنان با بیش از ۵۸ میلیون مبتلا و بیش از ۸۵۱ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۹۵ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۴۱۵ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۲۰ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۲۵۶ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۴۸۱ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمی آمریکا همچنان با بیش از ۵۸ میلیون مبتلا و بیش از ۸۵۱ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۹ هزار و هند با بیش از ۴۸۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۵۸,۰۴۰,۷۲۰ ۸۵۱,۴۳۹
۲ هند ۳۵,۰۱۸,۳۵۸ ۴۸۲,۵۵۱
۳ برزیل ۲۲,۳۲۳,۸۳۷ ۶۱۹,۴۲۶
۴ انگلیس ۱۳,۶۴۱,۵۲۰ ۱۴۸,۹۴۱
۵ فرانسه ۱۰,۵۸۹,۵۰۵ ۱۲۴,۵۶۳
۶ روسیه ۱۰,۵۷۰,۲۱۲ ۳۱۲,۱۸۷
۷ ترکیه ۹,۶۵۲,۳۹۴ ۸۲,۹۳۲
۸ آلمان ۷,۲۷۹,۰۲۵ ۱۱۳,۴۷۱
۹ اسپانیا ۶,۷۸۵,۲۸۶ ۸۹,۶۸۹
۱۰ ایتالیا ۶,۵۶۶,۹۴۷ ۱۳۸,۰۴۵

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۱۲ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۳ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۵۲۰ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۲۰۰ هزار و ۲۹۶ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۷۳۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه یازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز