عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی، محور مقاومت را سوپاپ اطمینان مقاومت فلسطین خواند و گفت، رژیم صهیونیستی هیچ زمانی رنگ آرامش را در اراضی فلسطینی نخواهد دید.

به گزارش مرور نیوز، «ولید القططی» عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی فلسطین گفت، اسرای حاضر در زندان‌های رژیم صهیونیستی برای پس گرفتن آزادی خود مبارزه می‌کنند و جهاد اسلامی و ملت فلسطین همه آنچه در زندان‌ها می‌گذرد، دنبال می‌کنند و دشمن صهیونیستی در هیچ جای فلسطین تا زمان نابودی آرام نخواهد گرفت.

بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، وی درباره قرارداد تبادل اسرا گفت: این قرارداد را به همراه جنبش حماس دنبال می‌کنیم و آن را پرونده‌ای مهم و قضیه‌ای ملی می‌دانیم. هیچ چیز جدیدی و رسمی در این پرونده وجود ندارد و در صورت وجود پیشرفت، اعلام خواهد شد.

القططی در ادامه به بلعیدن اراضی فلسطینی به دست رژیم صهیونیستی با ادامه شهرک‌سازی‌ها اشاره کرد و گفت، جنایات صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها از زمان ایجاد این رژیم ادامه دارد و این رژیم می‌خواهد سرزمین فلسطین از فلسطینی‌ها خالی شود.

وی افزود، سال گذشته میلادی (۲۰۲۱) شاهد ادامه سیاست کشتار سازماندهی شده ملت فلسطین بود اما ملت فلسطین با مقاومت خود در این سال، در مسیر آزادسازی، پیشرفت داشت.

القططی درباره وضعیت میدانی در کرانه باختری هم گفت، کرانه باختری آماده انفجار در برابر دشمن صهیونیستی است و درگیری‌ها و مقاومت در این منطقه تا آزادسازی فلسطین ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص توافق موسوم به «اسلو» هم تصریح کرد، بخش سیاسی این توافق تمام شده، دیگر پروژه‌ای ملی برای تشکیلات خودگردان باقی نمانده و نقش تشکیلات فقط در زمینه امنیتی و مدنی است.

القططی درباره محور مقاومت هم گفت، محور مقاومت سوپاپ اطمینان مقاومت فلسطین به منظور دفاع و حمایت از این ملت است.

وی در پایان تأکید کرد، سیاست دولت‌های آمریکا نسبت به رژیم صهیونیستی جز در جزئیات، تفاوتی با یکدیگر ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز