اتریش از ماه فوریه به نخستین کشور اروپایی تبدیل خواهد شد که واکسیناسیون در مقابل ویروس کرونا را اجباری می‌کند.

به گزارش مرور نیوز، صدر اعظم اتریش اعلام کرد قانون پیشنهادی درباره اجباری شدن واکسیناسیون کرونا برای همه شهروندان بالای ۱۸ سال این کشور اعمال خواهد شد.

به گزارش الجزیره، شیوه نامه سه مرحله‌ای برای تزریق واکسن کرونا در اتریش از ماه آینده (فوریه) اجرایی می‌شود. مرحله نخست‌ شامل اطلاع رسانی و یادآوری به افراد برای واکسیناسیون‌ و افزایش بررسی‌های پلیس در این زمینه است.

کارل نهامر، صدر اعظم اتریش در سخنانی گفت: پیشرفت‌ها در زمینه واکسیناسیون بسیار کم است. مرحله دوم‌ همانی است که ما شاهدیم‎‌. در این مرحله به کسانی که هنوز واکسن نزده اند برای تزریق واکسیناسیون یادآوری می‌شود. در مرحله سوم این افراد باید برای واکسینه شدن وقت بگیرند و این مرحله با ضرب الاجل جریمه شدن برای کسانی همراه است که این شیوه نامه را اجرایی نکنند.

تست ابتلا به کرونای نهامر روز جمعه مثبت اعلام شد و بر اساس اعلام دفتر صدر اعظم اتریش، در حالی که او هیچگونه علائمی درباره ابتلا به کرونا ندارد، اما خود را در قرنطینه قرار داده ست.

تشدید محدودیت‌های کرونایی و اجباری شدن واکسیناسیون در اتریش در حالی صورت می‌گیرد که «هانس کلاج» مدیر امور منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت، با هشدار به سرعت شیوع سویه اُمیکرون ویروس کرونا، تخمین زد که تا دو ماه آینده نیمی از شهروندان اروپا به این سویه مبتلا شده باشند.

به گفته مقامات بهداشتی در کانادا و ایتالیا بیشترین موارد بستری شده ناشی از ابتلا به کرونا به ویژه سویه امیکرون، افرادی هستند که واکسن دریافت نکرده اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز