وزش طوفان‌های سهمگین در بخش‌های شرقی آمریکا موجب اختلال در سفرهای این کشور و لغو بیش از دو هزار پرواز آمریکا شد.

به گزارش مرور نیوز، در حالیکه طوفان‌های برفی به همراه بادهای سهمگین و یخ طی روزهای آینده، سواحل شرقی ایالات متحده را هدف قرار خواهد داد، خطوط هوایی در این کشور بیش از دو هزار و ۷۰۰ پرواز ایالات متحده را روز گذشته (یکشنبه) به وقت محلی لغو کرد.

خبرگزاری رویترز در این خصوص گزارش کرد، پروازهایی که تا ساعت ۱۷:۳۰ به وقت گرینویچ لغو شد، شامل دو هزار و ۷۰۰ پرواز ورودی و خروجی از یا درون ایالات متحده می‌شود.

وب‌سایت ردیابی پروازها (FlightAware.com) گزارش کرده است که علاوه بر لغو دو هزار و ۷۰۰ پرواز، بیش از یکهزار و ۵۰۰ پرواز نیز بر اثر جو نامساعد به تعویق افتاد.

طوفان در آمریکا

طبق این گزارش شرکت گروه خطوط هوایی آمریکایی بیش از ۶۰۰ پرواز خود را لغو کرده است و بیش از ۹۵ درصد از پروازها در مقابل فرودگاه بین‌المللی «شارلوت داگلاس» در کارولینایی شمالی که مرکز خطوط هوایی است، لغو شده است.

اداره هواشناسی ملی ایالات متحده گزارش کرد که طوفان و تندباد شدیدی اواخر روز یکشنبه تا امروز (دوشنبه) به وقت محلی شرق ایالات متحده را درمی‌نوردد و در پی آن بخش‌های شرقی آمریکا در انتظار بیشترین بارش برف خواهند بود.

گزارش‌ هواشناسی حاکی از آن است که یخبندان بسیار شدیدی در ایالت کارولینای شمالی و جنوبی به وقوع خواهد پیوست و مسافرت در سراسر این منطقه به شت با مشکل مواجه خواهد شد.

وضعیت آب و هوا به گونه‌ای است که حدود 74 میلیون نفر از خانوارهای آمریکایی در بخش‌های شرقی هشدار جو زمستان دریافت کردند و در خصوص هرگونه سفر و رفت‌ و آمد غیرضروری به آن‌ها هشدار داده شد.

«برایان کمپ» فرماندار ایالت جرجیا روز گذشته در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، تأکید کرد که افراد از هرگونه سفر غیرضروری در مناطق طوفان‌زده خودداری کنند.

بر اساس این گزارش، فرمانداران ایالات جورجیا، ویرجینیا، کارولینای شمالی و کارولینای شممالی به واسطه وقوع طوفان، اعلام وضعیت اضطراری کرده‌اند.

طوفان در آمریکا

اداره هواشناسی ملی آمریکا همچنین گزارش کرده است که طوفان سهمگین زمستانی روز یکشنبه بسیاری از بخش‌های شرقی ایالات متحده را به همراه برف، یخ و بادهای شدید درنوردید و اختلالات زیادی را در رفت‌ و آمد و سفرها به وجود آورد و قطعی برقر را نیز به همراه داشت.

وب‌سایتی که قطعی‌های برق را در سراسر آمریکا ردیابی می‌کند، گزارش کرد که بیش از ۲۰۰ هزار خانه و فروشگاه و مغازه در کارولینای شمالی و جنوبی و جورجیا در پی وزش طوفان‌های سهمگین با قطعی برق مواجه شدند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در کارولینای شمالی که در بخش‌هایی از آن بارش برف بی‌سابقه بوه است، دو نفر بر اثر از دست دادن کنترل خودروی خود، جانشان را از دست دادند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بیشترین میزبان بارش برف در امتداد رشته‌ کوههای آپالاچیان و در امتداد دریاچه‌های بزرگ در امتداد مرز آمریکا و کانادا پیش‌بینی شده است.

اداره هواشناسی ملی آمریکا گزارش کرده است که طوفان یکشنبه شب منطقه آتلانتیک میانی به سمت نیوانگلند حرکت کرده است و موجب بارش سنگین برف شده است و احتمال می‌رود که این برف‌ها به یخ و بوران و در نهایت باران تبدیل می‌شود.

پیش‌بینی‌های هواشناسی همچنین نشان می‌دهد که در پی وزش طوفان‌های سهمگین، ۲۰ تا ۴۰ سانتی‌متر برف تا صبح روز دوشنبه (امروز به وقت محلی)، بخش‌هایی از جنوب و شرق آنتاریو را در برگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز