منابع یمنی از هدف قرار گرفتن یک هواپیمای باری نظامی متعلق به ارتش امارات در استان شبوه در جنوب یمن خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، منابع نظامی یمنی امروز (دوشنبه) در گفت‌و‌گو با شبکه المیادین از حمله موشکی به فرودگاه «عتق» در استان شبوه واقع در جنوب یمن خبر دادند.

به گفته این منابع، در این حمله موشکی یک هواپیمای باری نظامی اماراتی از نوع سی۱۳۰ جی هدف قرار گرفته شده و دیگر قادر به پرواز نیست.

این منابع همچنین گفتند که فرماندهی مرکزی نیروهای اماراتی در یمن به شدت از هدف قرار گرفتن فرودگاه «عتق» عصبانی است و در این باره به شدت از استاندار دولت منصور هادی در این استان انتقاد کرده و از او خواسته است تا کنترل مراکز نظامی و امنیتی استان را به نیروهای اماراتی واگذار کند.

وبگاه خبری «یمن نیوز» نیز نوشت که فرودگاه «عتق» هدف حمله موشک بالستیک قرار گرفته و موجب انفجار شدیدی شده است. هواپیمای مورد اصابت قرار گرفته شده تجهیزات نظامی و لجستیکی را از این فرودگاه برای شبه‌نظامیان «العمالقه» که در حال جنگ با نیروهای ارتش و انصارالله هستند منتقل می‌کرده است. روز گذشته چهار فروند هواپیمای ترابری بزرگ امارات حامل تسلیحات و تجهیزات بسیار زیاد در فرودگاه «عتق» به زمین نشسته بود.

ائتلاف سعودی نیز مدعی شده است که صبح امروز توانسته یک موشک بالستیک را در آسمان استان شبوه در جنوب یمن، ره‌گیری و منهدم کند.

همزمان با اعلام این خبر، یمنی‌ها حملات گسترده‌ای به ابوظبی پایتخت یمن انجام دادند و پلیس امارات با تأیید این حمله از انفجار در مخازن سوخت در چند نقطه ابوظبی خبر داد. شبکه المیادین نیز به نقل از منابع رسانه‌ای نوشت که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با ۲۰ پهپاد و ۱۰ موشک بالستیک، مناطق حساس و کلیدی را در امارات هدف قرار داده‌ است. (جزئیات بیشتر)

استان شبوه در هفته‌های گذشته شاهد حضور پر رنگ امارات و گسیل گسترده سلاح و تجهیزات برای عقب راندن نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی از این استان بود. اماراتی که سال ۲۰۱۷ مدعی خروج از یمن شده بود، بار دیگر بازگشته و تلاش دارد با تجهیز عناصر همسو با خود مناطقی در جنوب یمن را به اشغال خود در آورد.

چندی پیش نیز «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله با هشدار به امارات متحده عربی گفته بود: «ما به امارات توصیه می‌کنیم به اقدامات تنش‌زای خود ادامه ندهد چون اگر این تنش ادامه پیدا کند، یمن مجبور به حمله به عمق خاک این کشور خواهد شد.»

به گفته او معامله‌ای میان ریاض و ابوظبی وجود دارد که طبق آن، عربستان استان‌های جنوبی یمن را به امارات تحویل می‌دهد و امارات هم تمام ظرفیت‌های نظامی خود را در یمن به کار خواهد گرفت.

هفته گذشته نیز منابع خبری از وقوع یک انفجار مهیب در اردوگاه متعلق به مزدوران وابسته به امارات در شبوه یمن خبر داده و گفتند که این انفجار، به خاطر حمله موشکی بوده است که اردوگاه مزدوران اماراتی را در شرق شهر «عتق» هدف قرار داده است.

وبگاه الخبر الیمنی نیز نوشت که در ۱۰ روز گذشته در حملات ارتش و انصارالله یمن 90 نفر از عناصر «العمالقه» وابسته به امارات در استان شبوه کشته شده‌اند.

امروز همچنین در پی عملیات موفق صنعاء علیه ابوظبی، «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با الجزیره اعلام کرد که اگر امارات از تداوم حملات به یمن دست برندارد حملات دردناک‌تری در انتظار آن خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز