سخنگوی نیروهای مسلح یمن از ساقط کردن یک فروند پهپاد آمریکایی بر فراز «مأرب» خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن صبح امروز (یکشنبه) اعلام کرد، پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق به ساقط کردن یک فروند پهپاد آمریکایی از نوع «اسکن ایگل» بر فراز  شهر «الجوبه» در استان «مأرب» شده است.

بر اساس گزارش «المسیره»، وی افزود، این پهپاد دیشب هنگام انجام اقدامات خصمانه بر فراز الجوبه هدف گرفته شد.

سرعت این پهپاد آمریکایی هدف گرفته شده به ۹۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و طول آن ۱.۴ متر است. وزن این پهپاد ۲۰ کیلوگرم و طول بال آن ۳.۱ متر است که می‌تواند در ارتفاع ۵.۴ کیلومتری پرواز کند.

پهپاد اسکن ایگل که ارزش آن به ۳.۲ میلیون دلار می‌رسد، قادر است به مدت ۲۰ تا ۲۴ ساعت در آسمان پرواز مداوم داشته باشد.

این پهپاد مجهز به دوربین باکیفیت «EO» و همچنین دوربین مادون قرمز «IR» است و از آن‌ در مأموریت‌های جاسوسی و مشخص کردن اهداف استفاده می‌شود.

ارتش یمن همواره تأکید کرده است که تا زمان تداوم تجاوزها و محاصره این کشور، به حملات خود علیه مواضع نظامی عربستان سعودی ادامه خواهد داد.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز