نماینده آمریکا در امور ایران از گفت‌وگو با نمایندگان شورای همکاری خلیج فارس، مصر و اردن، درباره بازگشت دوجانبه به برجام خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در حساب کاربری خود در توییتر از گفت‌وگو با طرف‌های عربی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران در وین خبر داد و نوشت: «امروز مکالمه خوبی با نمایندگان دولت‌های عضو شورای همکاری خلیج فارس، مصر و اردن درباره مذاکرات وین برای بازگشت دو جانبه به تعهدات برجام داشتم.»

نماینده آمریکا در امور ایران همچنین در توییت خود نوشت: «از آنجایی که مذاکرات طی هفته‌های پیش رو به یک جمع‌بندی خواهد رسید، ما به مشورت‌های نزدیک با شرکای منطقه‌ای خود ادامه خواهیم داد.»

اتحادیه اروپا روز گذشته (پنجشنبه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که دور هشتم مذاکرات هسته‌ای ایران در وین پس از وقفه‌ای کوتاه از هفته آینده از سر گرفته خواهد شد و تیم‌های مذاکره‌کننده از پایتخت‌ها به وین خواهند آمد.

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه نیز تأکید کرد که از هفته بعد مذاکرات هسته ای ایران وارد مرحله نهایی خود می شود.

هشتمین دور مذاکرات برجام درباره برنامه هسته‌ای ایران اوایل دی در هتل کوبورگ وین آغاز شد و با وقفه‌ای چند روزه مجدداً ادامه یافت. در جریان رایزنی‌ها، طرف‌های برجامی بار‌ها اعلام کرده بودند که امیدوارند طی چند هفته آینده به توافق دست یابند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز