همزمان با ادعای رئیس جمهور اوکراین درباره حمله روسیه به این کشور طی یکی دو روز آینده، برخی تصاویر ماهواره‌ای از تحرکات نظامی جدید ارتش روسیه حکایت دارد.

به گزارش مرور نیوز، منابع آمریکایی بر اساس تصاویر ماهواره‌ای جدید که یک شرکت خصوصی منتشر کرده است از تحرکات جدید نظامی روسیه در مناطق مرزی با اوکراین خبر داده‌اند.

براساس گزارشها، تصاویر منتشر شده از شرکت تکنولوژی «مکسار» نشان دهنده ورود نظامیان جدید روس و استقرار بالگردهای تهاجمی، جنگنده بمب افکنها و واحدهای زمینی جدید با آرایش تهاجمی است.

تصاویر ماهواره‌ای این شرکت آمریکایی حاکی از این است که یک گروه بالگردی در نزدیکی منطقه «دونوزلاز»، کمپ نظامی جدید در «یلنیا» و استقرار جنگنده‌های سوخو-34 جدید در منطقه «پریمورسکو» است.

همزمان «آنالنا بائربوک» وزیر خارجه آلمان از روسیه خواست تا نیروهای نظامی خود را از مناطق مرزی با اوکراین عقب بکشد. آرایش جدید نظامی روسیه درحالیست که «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه با استناد بر منابع آمریکایی مدعی شده که روسیه احتمالا طی دو روز آینده به این کشور حمله خواهد کرد.

به نوشته روزنامه «تلگراف»، رئیس جمهور اوکراین، در سخنرانی تلویزیونی با شهروندان اوکراینی گفت که سازمان اطلاعات آمریکا معتقد است حمله روسیه ممکن به زودی رخ دهد. وی در ادامه سخنان خود روز ۱۶ فوریه (چهارشنبه ۲۷ بهمن) را روز «وحدت ملی» اعلام کرد.

از سوی دیگر وزارت خارجه آمریکا خبر داده که سفارت خود در کی‌یف، پایتخت اوکراین را تعطیل کرده و تمامی فعالیت‌های دیپلماتیک سفارت به شهر «لویو» در غرب اوکراین منتقل می‌شود.

روسیه از ماهها پیش بیش از یکصد هزار نیروی نظامی خود را در مناطق مرزی با اوکراین مستقر کرده است و در حال حاضر مشغول برگزاری یک رزمایش زمینی مشترک با ارتش بلاروس است.

مقامات آمریکایی و ناتو این آرایش روسیه را تلاش این کشور برای حمله نظامی به اوکراین می‌دانند، مساله‌ای مقامات مسکو آن را رد کرده‌اند.

استقرار جنگنده و بالگردهای تهاجمی روسیه در مرز اوکراین

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز