رئیس شورای ریاستی حزب‌الله لبنان اعلام کرد: انتخابات پارلمانی آتی به مثابه جنگ سیاسی ژوئیه است، زیرا آنها تسلیحات، مقاومت و جامعه ما را می‌خواهند تا حرف در کشور ما حرف اسرائیل و آمریکا باشد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سایت خبری العهد، ابراهیم امین السید، رئیس شورای سیاسی حزب‌الله لبنان در جریان نشستی سیاسی که این حزب در حسینیه‌ای در بقاع شمالی برگزار کرده بود، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و اروپایی‌ها سلاح، مقاومت و جامعه لبنان را می‌خواهند تا به شورای پارلمانی بیایند که می‌تواند رئیس‌ جمهوری را انتخاب کند و این رئیس‌ جمهور دولتی تشکیل دهد که قادر باشد هر آنچه آنها می‌خواهند، انجام دهد.

رئیس شورای ریاستی حزب‌الله لبنان همچنین تصریح کرد، اعطای پول انتخاباتی آغاز شده و براساس بهای اختصاص داده شده به هر شخصی (برای کسب رأی) بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار در نظر گرفته شده است.

امین السید در ادامه تاکید کرد: شرف و بزرگی، عزت و کرامت در جامعه ما بسیار بیشتر از آن چیزی است که احدی قادر باشد به این روش به آن اهانت کند.

پیشتر میشل عون، رئیس جمهوری لبنان اعلام کرده بود: انتخابات پارلمانی در موعد خود برگزار خواهد شد. نباید به شایعات درباره تصمیم برای به تأخیر انداختن انتخابات توجه کرد.

میشل عون دستوراتی را برای اختصاص مبالغی از بودجه برای هزینه‌های انتخابات صادر کرده است.

انتخابات پارلمانی لبنان ۱۵ مه برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز