بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا آمریکا همچنان با بیش از ۸۰.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۹۶۳ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۲۸ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۱۹۶ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۹۲۵ هزار و ۴۸۵ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۵۶ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۸۷ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا آمریکا همچنان با بیش از ۸۰.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۹۶۳ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۴۵ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۱۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۷ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۲.۴ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۰,۲۷۰,۵۶۳ ۹۶۳,۳۷۱
۲ هند ۴۲,۸۶۷,۰۳۱ ۵۱۲,۶۵۲
۳ برزیل ۲۸,۳۵۱,۸۷۶ ۶۴۵,۵۳۴
۴ فرانسه ۲۲,۴۰۱,۴۰۶ ۱۳۷,۲۷۶
۵ انگلیس ۱۸,۶۹۵,۴۴۹ ۱۶۰,۸۱۵
۶ روسیه ۱۵,۶۵۷,۹۲۸ ۳۴۷,۰۳۱
۷ آلمان ۱۳,۸۷۲,۷۶۲ ۱۲۲,۳۶۹
۸ ترکیه ۱۳,۶۷۵,۵۸۱ ۹۲,۹۹۰
۹ ایتالیا ۱۲,۵۵۴,۵۹۶ ۱۵۳,۵۱۲
۱۰ اسپانیا ۱۰,۸۸۰,۱۹۴ ۹۸,۶۳۵

همچنین ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۹۸۳ هزار و ۶۳۵ ابتلا و ۱۳۵ هزار و ۴۹۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، پرو، مالزی، کانادا، پرتغال و استرالیا نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز