سخنگوی نیروهای مسلح یمن، امروز، از شکار یک فروند پهپاد آمریکایی «اسکن ایگل» دیگر، در آسمان استان «حجه» خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن صبح امروز (سه‌شنبه، 8 مارس) از ساقط کردن یک پهپاد آمریکایی دیگر از نوع «اسکن ایگل» (Scan Eagle) در آسمان استان «حجه» خبر داد.

سرتیپ یحیی سریع، طی پستی در توئیتر نوشت: «به فضل الهی، پدافند هوایی ما یک پهپاد جاسوسی از نوع اسکن ایگل (Scan Eagle) ساخت آمریکا را با سلاحی مناسب ساقط کرد. این در حالی بود که این پهپاد در حال انجام اقدام خصمانه در حریم هوایی شهرستان "حرض" در استان حجه بود.

وی دوشنبه هفته پیش نیز از سرنگونی یک پهپاد آمریکایی از نوع اسکن ایگل در آسمان حرض خبر داده بود.

اسکن ایگل هواپیمای بدون سرنشین ساخت شرکت «اینسیتو» است و در حال حاضر ۱۱.۲۵ میلیون دلار ارزش دارد.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی «الاعلام الحربی» شاخه یمن، سرعت این پهپاد آمریکایی به ۹۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و طول آن ۱.۴ متر است.

در ادامه این گزارش آمده است که وزن این پهپاد ۲۰ کیلوگرم و طول بال آن ۳.۱ متر است که می‌تواند در ارتفاع ۵.۴ کیلومتری پرواز کند.

این پهپاد قادر است به مدت ۲۰ تا ۲۴ ساعت در آسمان پرواز مداوم داشته باشد. همچنین  مجهز به دوربین «EO» و همچنین دوربین مادون قرمز «IR» است و از آن‌ در مأموریت‌های جاسوسی و مشخص کردن اهداف استفاده می‌شود.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، پیش‌تر نیز چند فروند از این نوع پهپاد آمریکایی را ساقط کرده بودند و بارها تاکید کرده‌اند که تا زمان تداوم تجاوزها و محاصره این کشور، به حملات خود به مواضع نظامی عربستان سعودی و دفاع از خاک خود ادامه خواهند داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز