سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد که مذاکرات وین برای لغو تحریم‌های ایران به تعداد کمی از موضوعات باقی مانده، رسیده است.

به گزارش مرور نیوز، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بامداد روز جمعه در جمع خبرنگاران ادعا کرد که مذاکرات وین برای لغو تحریم‌های ایران به تعداد کمی از موضوعات باقی مانده، رسیده است و از همه طرف‌ها از جمله روسیه خواست تا برای رسیدن به توافق بر حل و فصل مسائل نهایی تمرکز کنند.

این در حالی است که ایران و روسیه همچنان تاکید دارند که مذاکرات برای رفع تحریم‌ها هنوز نهایی نشده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن مطرح کردن این ادعا، اعلام کرد واشنگتن از همه طرف‌های مذاکرات از جمله روسیه می‌خواهد تا بر توافق تمرکز داشته باشند.

او در ادامه ادعا‌های خود گفت: ما به توافق درخصوص پرونده هسته‌ای ایران بسیار نزدیک هستیم و ممکن است در روز‌های آینده حاصل شود.

ند پرایس در ادامه اظهارات خود درباره تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه روسیه بر تعاملات دو کشور در مذاکرات وین تاکید کرد تحریم‌های واشنگتن علیه مسکو تاثیری بر مذاکرات ندارد.

شب گذشته جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، با ادعای آن‌که توافق بر سر برجام نزدیک است اعلام کرد آمریکا همچنان به مذاکره با ایران ادامه خواهد داد.

هشتمین دور مذاکرات وین برای لغو تحریم‌های ایران پس از تعطیلات سال نو میلادی در وین از سر گرفته شد. هفته جاری «انریکه مورا» مذاکره کننده ارشد اروپایی حاضر در وین، در پیامی با بیان آن‌که دیگر نشست رسمی در وین برگزار نخواهد شد، اعلام کرد که زمان آن رسیده که تصمیمات سیاسی به این مذاکرات پایان دهند.

طرف‌های غربی مذاکرات هشدار داده اند تأخیر بیشتر در توافق هسته‌ای بین قدرت‌های جهانی و ایران می‌تواند این توافق را با مشکل مواجه کند؛ آن‌ها مدعی شدند که به زودی توافق حاصل خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز