رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان استقلال واقعی و دل نبستن به آمریکا را راه خروج از بحران کنونی در این کشور و در آستانه انتخابات پارلمانی خواند.

به گزارش مرور نیوز، رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان استقلال واقعی و دل نبستن به آمریکا را راه خروج از بحران کنونی در این کشور و در آستانه انتخابات پارلمانی خواند.

سید هاشم صفی الدین گفت: لبنان به دلیل سیاست‌های مالی و اقتصادی چند دهه گذشته، امروز به کشوری شکست خورده و خسته تبدیل شد و راه خروج از این بحران‌ها این است که مقامات کاملا مستقل و به دور از وابستگی به آمریکا تصمیم گیری کنند، زیرا آمریکا در هر کشوری که مداخله کرد آن را ویران ساخت.

به گزارش پایگاه اینترنتی العهد‌، رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: ما در رقابتی انتخاباتی قرار داریم، می‌دانیم هدف حمایت از لبنان‌، ‌ اقتصاد لبنان و دور کردن کشور از بحران هاست، اما آمریکایی‌ها همه چیز را به خدمت می‌گیرند تا سلطه خود را بر جهان تحمیل، ‌ از ملت‌ها سوء‌استفاده و تمدن و فرهنگ ملت‌ها را ویران سازند. تلاش آنان این است که به هیچ قدرتی اجازه ندهند در منطقه ما تغییر ایجاد کند، این سیاست از زمان شکل گیری مقاومت در لبنان برای آسیب رساندن و ضربه زدن به مقاومت وجود داشت، اما به دلیل قدرت مقاومت و‌ وحدت و پایداری حامیان مقاومت شکست خورد.

شیخ علی دعموش، نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان نیز گفت: برخی اشخاص هستند که به دستور سفارت آمریکا، تنها با شعار سرنگونی مقاومت در رقابت‌های انتخابات پارلمانی لبنان وارد شده اند؛ در حالی که ما در حزب الله با شعار «ما می‌مانیم، محافظت می‌کنیم و می‌سازیم» انتخابات را برگزار می‌کنیم.

او با تاکید بر اینکه مردم با مشارکت در انتخابات نمی‌گذارند لبنان قربانی شود، گفت: در این انتخابات مردم دو گزینه برای انتخاب خواهند داشت: یکی گزینه حفاظت از لبنان و ساختن کشور و نجات کشور از فروپاشی که گزینه انتخابی مقاومت است و گزینه دیگر قرار دادن لبنان تحت قیمومیت آمریکا و تحمیل پروژه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بر آن و کشاندن آن به سمت درگیری‌های داخلی است که انتخاب گروه آمریکایی در لبنان است.

به دستور رئیس جمهور لبنان انتخابات مجلس نمایندگان لبنان برای افراد مقیم در ۱۵ مه و برای کارمندان شرکت کننده در روند برگزاری انتخابات در ۱۲ مه و در ۶ و ۸ ماه مه برای افراد غیر مقیم در خاک لبنان برگزار کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز