ترامپ گفت: آمریکا باید وابستگی‌اش به انرژی روسیه را کاهش دهد. می‌ترسم درگیری‌ها در اوکراین منجر به جنگ جهانی سوم شود. اگر فکر می‌کنید ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه از این جنگ دست خواهد کشید، سخت در اشتباهید و اوضاع بدتر و بدتر خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در جریان سخنرانی در این کمپین انتخاباتی در شهر فلرنس واقع در ایالت کارولینای جنوبی گفت: در چهار دهه گذشته من تنها رئیس جمهوری بودم که آمریکا را وارد جنگ جدیدی نکردم.

وی افزود: آمریکا باید وابستگی‌اش به انرژی روسیه را کاهش دهد. می‌ترسم درگیری‌ها در اوکراین منجر به جنگ جهانی سوم شود. اگر فکر می‌کنید ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه از این جنگ دست خواهد کشید، سخت در اشتباهید و اوضاع بدتر و بدتر خواهد شد.

ترامپ در بخش دیگری از سخنرانی‌اش از جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی آمریکا به خاطر رویکردش در درگیری‌های کنونی در اوکراین به شدت انتقاد کرد.

دونالد ترامپ به خاطر حمله روسیه انگشت‌اتهام را به طرف بایدن گرفت و گفت: اگر من در کاخ سفید بودم، پوتین هرگز جنگی را آغاز نمی‌کرد. آمریکا باید از جنگ دور بماند و بایدن هنوز فرصت دارد تا آمریکایی‌ها را از این جنگ دور نگه دارد.

وی گفت: به‌رغم تمامی ضعف‌ها، ترس‌ها و ناتوانی‌های بایدن، هنوز راهی برای او برای پایان دادن به این تراژدی بدون اینکه آمریکایی‌ها را گرفتار جنگی وحشتناک و خونین کند، وجود دارد.  

ترامپ پیش‌بینی کرد که اگر این درگیری‌ها ادامه داشته باشد، منجر به جنگ جهانی دیگری خواهند شد.

وی افزود: به هر حال ممکن است این درگیری‌ها منجر به جنگ جهانی سوم شوند. من با دقت اتفاقات و تحولات را رصد می‌کنم. پوتین متوقف کردن این جنگ را قبول نخواهد کرد و ما نیز هیچکسی را نداریم که با او در این باره صحبت کند.

بایدن در واکنش به این حمله تحریم‌های سنگینی را علیه روسیه اعمال کرد و در هفته جاری ممنوعیتی را بر واردات نفت، گاز طبیعی و زغال‌سنگ روسیه اعلام کرد.

ترامپ گفت:‌ آمریکا تا زمانی که متعهد به پایان جنگ مضحک بایدن بر سر منابع انرژی این کشور نشود، قادر نخواهد بود به وابستگی‌اش به نفت روسیه پایان دهد. ما باید حفاری، پمپاژ، تولید، استخراج معدن‌ و پالایش نفت، گاز و دیگر منابع انرژی را با قدرت و سرعتی که قبلا هرگز نداشتیم، انجام دهیم.

رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنین از دولت بایدن به خاطر تمایلش برای مشارکت با کشورهایی چون ونزوئلا، ایران و عربستان سعودی برای جایگزین کردن واردات نفت از روسیه انتقاد کرد.

ترامپ گفت: اکنون بایدن زانوزده و التماس‌کنان کل جهان را می‌گردد و به دنبال لطف و مرحمت عربستان سعودی، ایران و ونزوئلاست. بایدن به پای دولت بی‌رحم و نفت‌خیز نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا افتاده است.  

وی همچنین این ایده را که تغییر اقلیم موضوعی نگران‌کننده است، رد کرد و گفت: اقیانوس‌ها در ۳۰۰ سال آینده یک صدم یک اینچ بالا می‌آیند و همه را می‌کشند.

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش از نحوه عملکرد بایدن در امور مرزی و باز کردن مرز آمریکا به روی "گروه‌های خلافکار خطرناک" انتقاد کرده و گفت: گروه‌های خلافکار تشنه به خون گروگان‌ها را شکنجه می‌کنند و آنها را به قتل می‌رسانند و اگر دموکرات‌ها کنترل خود بر کنگره را حفظ کنند، این توهینی به شما و همه کسانی که دوستشان دارید، خواهد بود.

وی همچنین در بخشی دیگر از سخنانش به این موضوع پرداخت که اگر در انتخابات ۲۰۲۴ پیروز شود، دولتش متشکل از چه کسانی خواهد بود. ترامپ تاکید کرد که کنگره‌ای را تشکیل خواهد داد که بیشتر از کنگره سال ۲۰۱۷ میلادی که با آن به قدرت رسید، با انگیزه‌های اقتدارگرایانه وی سازگار باشد.

دونالد ترامپ افزود: ما اصلاحات مهمی را تصویب خواهیم کرد که براساس آن مساله اخراج کارمندان تمامی بخش‌های اجرایی در اختیار رئیس جمهور باشد. ما در سال ۲۰۲۴ کاخ سفید زیبا را پس خواهیم گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز