معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان اعلام کرد، حزب‌الله با پروژه سیاسی و تحت شعار "می‌مانیم، حمایت می‌کنیم و می‌سازیم" وارد انتخابات شده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه المنار، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: لبنان باید در اراضی خود آقا و ارباب خود باشد. باید آنچه باقی مانده را آزاد کنیم و از این سرزمین حفاظت و حمایت کنیم.

وی در ادامه افزود: ما خواهان پایبندی به قانون اساسی و قانون لبنان به عنوان مرجعی برای حفظ حقوق و وظایف شهروندان و تکمیل اجرای توافقنامه طائفه‌ای هستیم.

نعیم قاسم همچنین تصریح کرد: نباید تحت عنوان گفت‌وگو با هدف انجام کودتا، از خارج درخواست کمک کرد و برای نزدیک کردن دیدگاه‌ها بین لبنانی‌ها، به گفت‌وگو باور داریم، اما گفت‌وگویی که تحت فشارهای خارجی نباشد.

این مسئول حزب‌الله لبنان گفت: ما به تلاش و فعالیت خود برای تشکیل دولت در کشور ایمان داریم و این امر را سرآغازی ضروری و انحصاری برای ممانعت از فروپاشی کشور تلقی می‌کنیم تا بتوانیم برنامه‌ای را برای نجات کشور آغاز کنیم تا کشور اسیر کشمکش و رقابت‌های خارجی نباشد.

وی همچنین اظهار داشت: با هم‌پیمانی با کسانی که در سطح سیاسی و خط حاکمیتی مبتنی بر مقاومت قرار دارند، وارد مرحله انتخابات شده‌ایم. هم‌پیمان اصلی ما نیز جنبش أمل است، ولی هم‌پیمانان دیگری نیز داریم.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در خصوص پروژه آمریکا و هم‌پیمانانش در این کشور تاکید کرد، آمریکا برای پروژه خود، از ابزارهای مختلفی استفاده می‌کند که به نفع اسرائیل است. ایالات متحده خواهان سلب هویت لبنان قدرتمند، ارباب و مقاوم است، اما با وجود خط حاکمیتی مقاوم امکان ندارد اهداف خود را محقق کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز