سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا گفت: در خصوص برنامه هسته‌ای ایران، معتقدیم که برگشت دو طرف به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، مسیر مناسب است. این را می‌دانیم، زیرا در گذشته این کار را انجام دادیم.

به گزارش مرور نیوز، ند پرایس سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در نشست خبری در جمع خبرنگاران در ساختمان وزارت امور خارجه آمریکا گفت: با شرکای اسرائیلی خود درباره برجام اختلاف نظر‌های تاکتیکی داریم نه راهبردی.

وی گفت در داخل خانواده‌ها ، گاهی اختلاف‌ها و بحث‌هایی پیش م​ی آید. وجود این بحث‌ها در میان اعضای خانواده، گواهی است مبنی بر وجود صمیمیت. درخصوص این مسئله (اختلاف نظر آمریکا و اسرائیل درباره برجام) نیز باید از همین زاویه به این مسئله نگریسته شود.

پرایس افزود : در سطح راهبردی، ما و شرکای اسرائیلی متعهد و مصمم هستیم که وضعیتی باشد تا ایران هرگز اجازه نیابد به تسلیحات هسته‌ای دست یابد. وقتی بلینکن، وزیر امورخارجه آمریکا، چند روز پیش به اسرائیل رفته بود، ما این فرصت را داشتیم تا با بنت، ​نخست وزیر ، لاپید وزیر امورخارجه  و بنی گانتس وزیر جنگ و هرتزوگ رئیس اسرائیل و مقامات دیگر درخصوص مواضع مان در مذاکرات وین و به صورت گسترده‌تر درباره راه‌های نیل به بازگشت دوطرفه به برنامه جامع اقدام مشترک صحبت کنیم.

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا درباره مذاکرات وین تصریح کرد همه مواردی که در آن دوره ( پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای ) وعده داده می‌شد نه تنها درست از آب درنیامد بلکه در همه موارد، دقیق بر عکس آنچه گفته می‌شد رخ داد مثل اینکه گفته می‌شد به اصطلاح توافق بهتر با ایران حاصل خواهد شد. از ان زمان برنامه هسته‌ای ایران به گونه‌ای بسیار نگران کننده، چهار نعل به پیش رفته است.

وی گفت: در خصوص برنامه هسته‌ای ایران، معتقدیم که برگشت دو طرف به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، مسیر مناسب است. این را می‌دانیم، زیرا در گذشته این کار را انجام دادیم.

وی در ادامه افزود: در هفته‌های اخیر به پیشرفت‌هایی (در مذاکرات) دست یافته ایم. چند مسئله محدود حل نشده وجود دارد. حالا بار بر دوش تهران است تا در این باره تصمیم گیری کند.! ما همچنان معتقدیم باتوجه به وضع کنونی، بازگشت متقابل به پایبندی به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)،  سودمند است. این وضع هم به نفع ما است، هم به نفع متحدان و شرکای ما است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز