کامالا هریس معاون رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که کشورمان به دنبال برکناری پوتین از سمتش نیست.

به گزارش مرور نیوز، کامالا هریس معاون جو بایدن در مصاحبه‌ای با شبکه خبری ام‌اس‌ان‌بی‌سی یک هفته پس از این مساله به روسیه اشاره کرد که بایدن در جریان سفرش به اروپا به منظور تقویت روابطش با متحدان با هدف جلب حمایتشان از اوکراین، به شدت از ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین در روسیه انتقاد کرد.

بایدن در آن زمان گفته بود: اوکراین هرگز یک پیروزی برای روسیه نخواهد بود، چون مردم آزاد از زندگی در دنیای ناامیدی و تاریکی امتناع می‌کنند. بخاطر خدا، این مرد نمی‌تواند در قدرت بماند.

این اظهارات به سرعت باعث واکنش‌های بین‌المللی و نگرانی از این مساله شد که بایدن در حال تشدید روابط آمریکا و روسیه در زمانی است که اوکراین به دنبال مذاکره موفقیت‌آمیز برای مذاکرات صلح است.

کامالا هریس همچنین با اشاره به این اظهارات بایدن گفت: بگذارید واضح صحبت کنم. ما به دنبال تغییر رژیم نیستیم. این سیاست ما نیست. سیاست ما از همان آغاز برای مطمئن شدن از این مساله بوده که هزینه‌های جدی علیه روسیه آن هم با وضع تحریم‌های شدید اعمال کنیم.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز گفته که بایدن اقدامات پوتین را رد می‌کند. بر اساس اعلام دفتر کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل، تا اول آوریل دست‌کم ۱۳۲ شهروند اوکراینی شامل ۱۲۰ کودک از آغاز جنگ این کشور کشته شده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز