رئیس جمهور ونزوئلا با اعلام هشداری گفت: غربی‌ها قصد دارند از طریق جنگ اقتصادی، دیپلماتیک و سیاسی، روسیه را تکه‌تکه کنند.

به گزارش مرور نیوز، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا روز شنبه درباره اقدامات متخاصمانه غرب علیه روسیه هشدار داد و گفت: «غرب در حال هماهنگ کردن تلاش‌ها در راستای جنگ بزرگ اقتصادی، دیپلماتیک و سیاسی علیه روسیه است».

او در ادامه گفت: «این را از سوی ونزوئلا می‌گوییم: آن‌ها (غربی‌ها) به‌دنبال جنگ هستند تا روسیه را تکه‌تکه کنند و به امیدی که برای ایجاد جهانی چند قطبی وجود دارد، خاتمه دهند».

رئیس جمهور ونزوئلا همچنین اقدامات هماهنگ و مشترک رسانه‌های غربی علیه روسیه را مصداق دیکتاتوری در اطلاع‌رسانی توصیف کرد.

آمریکا و متحدان غربی این کشور در پی انتشار تصاویر ویدئویی از شهر بوچا در منطقه کی‌یف که در آن غیرنظامیان دست بسته کشته شده بودند و این اقدام را به نیروهای روس نسبت داده بودند، اقدامات خود را علیه روسیه تشدید کرده‌اند.

آمریکا شامگاه چهارشنبه، از اعمال تحریم علیه اعضای خانواده رئیس‌جمهور و وزیر خارجه این کشور خبر داد. کاخ سفید با انتشار یک بیانیه خبر داد، که آمریکا در هماهنگی و همکاری با متحدانش در کشورهای گروه ۷ و اتحادیه اروپا، فشارها علیه روسیه را به دلیل بحران اوکراین افزایش داده و تحریم‌های جدیدی علیه مسکو اعمال کرد.

در همین راستا، در جدیدترین تحریم‌های بی‌سابقه غرب علیه روسیه، انگلیس به تبعیت از آمریکا، دیروز (جمعه) از تحریم دختران «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه خبر داد. طبق بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس، دو دختر رئیس‌جمهور روسیه و دختر وزیر خارجه این کشور، مشمول ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی خواهند شد.

در همین راستا، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در ایالات متحده هشدار داده است که اقدامات غرب در اوکراین خطرناک است و می‌تواند منجر به تقابل نظامی بین آمریکا و روسیه شود.

آنتونوف در مصاحبه‌ای با نیوزویک گفت: «کشورهای غربی مستقیماً در رویدادهای جاری دخالت دارند، زیرا به پمپاژ سلاح و مهمات اوکراین ادامه می‌دهند و در نتیجه به خونریزی بیشتر دامن می‌زنند»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز