۷۶ نماینده پارلمان اردن در پی بی احترامی های آشکار رژیم صهیونیستی طی بیانیه‌ای خواستار قطع روابط دیپلماتیک با اسرائیل و لغوکردن توافقات با این رژیم اشغالگر شدند.

به گزارش مرور نیوز، ۷۶ نماینده پارلمان اردن خواستار پاسخ کشورشان به تجاوزات و بی‌احترامی آشکار رژیم صهیونیستی به ولایت هاشمی اردن شدند.

تجاوزاتی که دو روز است با حمله به مسجدالقصی و نمازگزاران فلسطینی ادامه پیدا می‌کند.

این نمایندگان معترض اردنی در بیانیه خود به محکومیت و تقبیح آنچه در بیت‌المقدس و مسجدالاقصی می‌گذرد بسنده نکرده و از دولت خواستند تا تصمیمات و رویه‌هایی اتخاذ کند که نیروهای اشغالگر اسرائیلی را مسئول پیامدهای تجاوزات خود کند.

در این بیانیه پارلمانی، نمایندگان خواستار قطع روابط دیپلماتیک با دشمن صهیونیستی، بستن سفارت این رژیم اشغالگر در امان، اخراج سفیر تل‌آویو در اردن، احضار سفیر اردن در «تل الربیع» اشغالی و لغو کلیه توافقات دوجانبه شدند.

این نمایندگان تاکید کرده‌اند تا زمانی که تایید نشود این اقدامات بازدارنده هستند و تجاوزات رژیم صهیونیستی دیگر تکرار نمی‌شود، قطع روابط ادامه پیدا کند. علاوه بر این، امان باید مداخلات خود را در بالاترین سطوح برای اطمینان از آزادی زندانیان و ربوده شدگان از صحن‌های مسجدالاقصی ادامه دهد تا جوانان بیت المقدس را که در راه دفاع از کرامت امت اسلامی بازداشت شدند، آزاد شوند.

از روز جمعه تاکنون نظامیان رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان، یورش‌های به صحن‌های مسجدالاقصی را ادامه می‌دهند. نظامیان صهیونیست طی این حملات و با شلیک گلوله‌های پلاستیکی و گاز اشک‌آور صدها فلسطینی را زخمی کرده‌ و تعدادی را نیز بازداشت کرده‌اند.

این اقدامات تجاوزکارانه تل‌آویو با واکنش جدی کشورهای عربی، بیانیه گروه‌های مختلف محور مقاومت، محکومیت تشکیلات خودگردان و جناح‌های سیاسی فلسطین و هشدار برخی نهادهای جهانی و منطقه‌ای شده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز