سخنگوی کرملین گفت: عملیات ویژه نظامی در اوکراین ادامه دارد و طبق برنامه‌ای که طراحی شده است پیش می‌رود.

به گزارش مرور نیوز، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین امروز دوشنبه در نشستی مطبوعاتی درباره واکنش کرملین به اظهارات ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در خصوص مذاکرات کیف با مسکو بیان کرد: طرف اوکراینی در مذاکرات ثبات ندارد و موضعش در مورد موارد توافق شده در حال تغییر است و ما نمی‌خواهیم جنبه‌هایی را که در جریان مذاکرات مطرح شد، منتشر کنیم.

سخنگوی کرملین افزود: مذاکرات روسیه و اوکراین به خوبی پیش نمی‌رود و طرف اوکراینی اغلب موضع خود را در مورد موضوعات مورد توافق تغییر می‌دهد.

وی گفت: عملیات ویژه نظامی در اوکراین ادامه دارد. رئیس جمهور پوتین اخیراً گفت که این عملیات طبق برنامه‌ای که طراحی شده است پیش می‌رود و در عین حال تماس‌ها در سطح کارشناسی در چارچوب مذاکرات ادامه دارد.

زلنسکی پیشتر و همزمان با نزدیک شدن نیروهای روسی به کنترل شهر ماریوپل در جنوب شرقی اوکراین، گفته بود اگر نیروهای روسی آخرین سربازان اوکراینی را که به نبرد در شهر ماریوپل ادامه می‌دهند، بکشند. کی‌یف مذاکرات با مسکو را تعلیق می‌کند.

این تحولات در حالی است که تلویزیون روسیه امروز فایلی ضبط شده از دو انگلیسی پخش کرد که می‌گویند در اوکراین دستگیر شده‌اند و از جانسون می‌خواهند برای آزادی آنها مذاکره کند.

از سوی دیگر و در تحولی مشابه، نیروهای امنیتی اوکراین نیز ویدئویی از «ویکتور مدودچوک» سیاستمدار اوکراینی بازداشت شده و متحد پوتین پخش کرد که از پوتین می‌خواهد او را با زندانیان در ماریوپل مبادله کند

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز