بر اساس آمارهای رسمی همه‌گیری کرونا آمریکا با بیش از ۸۲.۴ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد

به گزارش مرور نیوز، شمار مبتلایان به کرونا در جهان تاکنون به ۵۰۶ میلیون و ۸۳ هزار و ۸۰ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۲۲۸ هزار و ۳۰۷ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۵۸ میلیون و ۲۱۲ هزار و ۹۱ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمی همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۴ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۷.۸ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۲,۴۱۶,۶۸۷ ۱,۰۱۶,۱۵۹
۲ هند ۴۳,۰۴۷,۵۹۴ ۵۲۲,۰۰۶
۳ برزیل ۳۰,۲۷۹,۲۷۰ ۶۶۲,۲۶۶
۴ فرانسه ۲۷,۸۱۶,۲۹۹ ۱۴۴,۳۸۷
۵ آلمان ۲۳,۵۸۸,۳۵۵ ۱۳۳,۵۳۳
۶ انگلیس ۲۱,۸۶۳,۹۴۴ ۱۷۱,۸۷۸
۷ روسیه ۱۸,۰۹۲,۷۹۱ ۳۷۳,۹۴۸
۸ کره جنوبی ۱۶,۵۸۳,۲۲۰ ۲۱,۵۲۰
۹ ایتالیا ۱۵,۷۵۸,۰۰۲ ۱۶۱,۸۹۳
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۰۳,۶۹۶ ۹۸,۶۱۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۱۰ هزار و ۷۸۸ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۸۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، پرتغال، فیلیپین، کانادا، سوئیس، پرو، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز