طبق اعلام وزارت خارجه پاکستان نخست وزیر این کشور در رأس هیئتی عالی‌ رتبه برای سفر به عربستان آماده می‌شود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، عاصم افتخار احمد سخنگوی وزارت خارجه پاکستان تاکید کرد، شهباز شریف نخست وزیر این کشور در حال آماده شدن برای سفر به عربستان است.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان جزئیات بیشتری را در خصوص این موضوع ارائه نداد.

پارلمان پاکستان، شهباز شریف را پیشتر برای پست نخست وزیری انتخاب کردند.

از سوی دیگر مریم اورنگزیب، وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان در جریان کنفرانسی مطبوعاتی خاطرنشان کرد، سفر شهباز شریف به عربستان در تقویت مشارکت راهبردی بین ریاض و اسلام آباد سهیم خواهد بود.

وی همچنین گفت، این سفر که نخستین سفر شهباز شریف از زمان تصدی پستش به شمار می‌رود، انگیزه‌ای برای حمایت از تحرکات سعودی - پاکستانی در کشورهای اسلامی به ویژه در شرایط سختی است که امت اسلامی با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان تاکید کرد، مرحله کنونی نیازمند هماهنگی سعودی - پاکستانی برای یافتن وجه مشترک جهت بازگرداندن انسجام اسلامی و تقویت وحدت اسلامی است.

وی همچنین اظهار داشت: عربستان بازیگر اصلی کشورهای اسلامی است و ما خواهان هماهنگی با آن در مقابله با چالش‌ها و تهدیدات خارجی و همچنین نابودی تروریسم هستیم.

مریم اورنگزیب افزود، سفر شهباز فرصتی برای رایزنی در خصوص راه‌های تقویت روابط به ویژه در زمینه‌های سیاسی، سرمایه‌گذاری، تجاری و نظامی و همچنین بازگرداندن روابط سعودی - پاکستانی به روال قبلی خود ایجاد خواهد کرد.

شهباز شریف روز پنجشنبه (هشتم اردیبهشت ماه) در اولین سفر خارجی خود عازم عربستان خواهد شد و این سفر چند روز طول خواهد کشید و قرار است وی در جریان این سفر با سلمان بن عبد العزیز، ولیعهد سعودی دیدار کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز