رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: مسجدالاقصی خط قرمزی واقعی است که امکان چانه‌زنی درباره آن وجود ندارد و قابل تقسیم شدن به دو بخش نیست، آن یک مسجد منحصرا اسلامی و حقی تاریخی و مسلمی برای امت و ملت ما است، و آن عهد و قسم و پیمان است.

به گزارش مرور نیوز، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) پس از عملیات شهادت‌طلبانه روز پنج‌شنبه در شهرک العاد در نزدیکی تل‌آویو که طبق اعلام رسانه‌های عبری زبان در آن سه شهروند اسرائیلی از پا درآمده و شش تن دیگر از آنها زخمی شدند، اظهار کرد: مسجدالاقصی خط قرمزی واقعی است که امکان چانه‌زنی درباره آن وجود ندارد و قابل تقسیم شدن به دو بخش نیست، آن یک مسجد منحصرا اسلامی و حقی تاریخی و مسلمی برای امت و ملت ما است، و آن عهد و قسم و پیمان است.

هنیه در ادامه گفت: تهدیدات دشمن به ترور سران ما، هرگز آنها را از دفاع از سرزمین و قدس‌مان و نیز حق بازگشت و آزادی اسرایمان منصرف نخواهد کرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه تاکید کرد: ملت فلسطین هرگز در برابر حملات اشغالگران به مقدساتش و مسجدالاقصی سکوت نکرده و ساکت نخواهد ماند.

پیش از عملیات شهادت‌طلبانه روز پنج‌شنبه صدها تن از شهرک‌نشین‌ها با حمایت شدید پلیس رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی یورش برده بودند. در واقع گروه‌های شهرک‌نشین به مناسبت سالروز تاسیس رژیم اشغالگر صهیونیستی در تاریخ پنجم مه، برای یورش‌های گسترده به مسجدالاقصی در این روز فراخوان داده بودند.

نیروهای اشغالگر این رژیم نیز پس از عملیات مسیر مواصلاتی شهرک حواره در جنوب نابلس و شهر قلقیله را مسدود کردند، همزمان ده‌ها شهرک‌نشین‌ نیز به عابران پیاده و خودروهای شهروندان در تقاطع‌ها با سنگ حمله کردند.

استقرار تعداد زیادی از نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی در مسیر مواصلاتی رام‌الله-نابلس نیز موجب ترافیک سنگینی در این محدوده شد.

همچنین خبرنگار شبکه خبری الجزیره قطر از کشف دو بمب دست‌ساز در داخل مسجدالاقصی خبر داد.

به گفته این منبع، نیروهای رژیم اشغالگر از یک کارشناس خنثی‌سازی بمب برای خارج کردن این بمب‌ها کمک گرفتند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز