طی روزهای گذشته برخی از ساکنان چهار منطقه از شانگهای اخطاریه‌هایی دریافت کردند که بر اساس آن دیگر قادر به ترک خانه‌های خود نیستند. این اقدام بخشی از تلاشها برای به صفر رساندن موارد ابتلا به کروناست.

به گزارش مرور نیوز، در حالیکه مقامات چین با بدترین شیوع بیماری کووید از زمان آغاز همه‌گیری دست و پنجه نرم می‌کنند، مقامات پرجمعیت‌ترین شهر آن، شانگهای، اقدامات جدیدی را برای پایان دادن به موارد جدید ابتلا در خارج از مناطق قرنطینه تا اواخر ماه مه آغاز کرده‌اند.

مقامات دو شهر شانگهای و پکن امروز محدودیت‌های کروناویروس را برای ساکنان خود تشدید کرده اند که این اقدام نگرانیهای جدید و حتی پرسشهایی را در مورد قانونی بودن نحوه مقابله با این ویروس همراه داشته است.

اگرچه هیچ اطلاعیه رسمی منتشر نشده است، طی روزهای گذشته برخی از ساکنان چهار منطقه از شانگهای اخطاریه‌هایی دریافت کردند که بر اساس آن دیگر قادر به ترک خانه‌های خود نیستند. این اقدام بخشی از تلاشها برای به صفر رساندن موارد ابتلا به کروناست.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پروفسور تانگ ژیوی که در دانشگاه علوم سیاسی و حقوق چین تدریس می‌کند، در مقاله‌ای نوشت که چنین اعمالی (از سوی مقامات محلی) غیرقانونی هستند و باید متوقف شوند. شانگهای باید الگوی خوبی برای کل کشور در مورد نحوه پیشگیری از کووید به روشی علمی و قانونی باشد. چنین اقداماتی فقط باید در شرایط اضطراری انجام شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز