رسانه‌های آمریکایی تایید کردند موج جدیدی از همه‌گیری سویه اومیکرون ویروس کرونا درحال شروع شدن است.

به گزارش مرور نیوز، خبرگزاری شینهوا از نیویورک براساس داده‌های منتشر شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا، دستکم ۸۶ درصد از آمریکایی‌ها در مکان‌هایی زندگی می‌کنند که میزان انتقال ویروس کووید ۱۹ در آن‌ها بالاست.

پیشتر ۷۲ درصد آمریکایی‌ها در محلات و اماکن پرخطر برای شیوع کرونا سکونت داشتند. این پنجمین بار است که یک سویه کووید-۱۹ - یا دو نوع فرعی - موج بزرگی از موارد ابتلا را در آمریکا و همچنین ششمین یا حتی هفتمین موج کلی عفونت را از زمان شروع همه‌گیری ایجاد می‌کند.

این موج عفونت‌های جدید به طور قابل توجهی بزرگ‌تر از آن چیزی است که آمار رسمی نشان می‌دهد، زیرا بسیاری از آنها، یا با استفاده از آزمایش‌های خانگی شناسایی می‌شوند که هرگز گزارش نمی‌شوند، یا بدون علامت هستند و اصلاً شناسایی نمی‌شوند.

شایان ذکر است روز ۲۶ اردیبهشت رسانه‌های آمریکایی تایید کردند شمار فوتی‌های کرونا در این کشور از مرز یک میلیون نفر عبور کرد. نشریه هیل در این باره با اعلام عبور شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۱ میلیون نفر، نوشت: «در ۳۳۶ روز گذشته آمار هر روزه جانباختگان کرونایی در آمریکا معادل آمار کشته‌شدگان در حملات ۱۱ سپتامبر بود. این تقریباً برابر است با تعداد آمریکایی‌هایی که در جنگ داخلی و جنگ جهانی دوم کشته شدند یا به عبارتی، در واقع گویا دو شهر بوستون و پیتسبورگ در آمریکا به کلی نابود شده‌اند.»

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز