عضو ارشد «حماس» تأکید کرد: علیرغم اینکه دادگاه تل آویو مجوز برگزاری مراسم تلمودی یهودیان در مسجدالاقصی را لغو کرده است اما فلسطینیان باید برای مقابله با هرگونه حماقت صهیونیستها آماده باشند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از فلسطین الیوم، سامی ابوزهری عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی اظهار داشت: علیرغم اینکه دادگاه تل آویو مجوز برگزاری مراسم تلمودی یهودیان در مسجدالاقصی را لغو کرده است اما فلسطینیان باید برای مقابله با هرگونه حماقت صهیونیستها آماده باشند.

بر اساس این گزارش، وی در ادامه افزود: پیام ما به طرف‌های بین‌المللی این است که رژیم صهیونیستی عامل و مسبب انفجار اوضاع در منطقه است و آرام‌سازی اوضاع تنها از رهگذر توقف جنایات این رژیم و واداشتن آن به احترام به حقوق و مقدسات فلسطین ممکن خواهد بود.

با این حال، آخرین خبرها حاکی از آن است که رژیم اشغالگر صهیونیستی همچنان بر حماقت خود در رابطه با برگزاری راهپیمایی تحریک‌آمیز پرچم در قدس اشغالی اصرار دارد.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک مسئول ارشد پلیس اعلام کرد که هیچ دلیلی برای تغییر مسیر برگزاری راهپیمایی روز یکشنبه وجود ندارد حتی اگر این مسئله به تشدید تنش و حملات راکتی گروه‌های مقاومت به اراضی اشغالی منتهی شود.

گفتنی است، هر سال صهیونیست‌ها با مراسمات مختلف این روز اشغالگری قدس را جشن می‌گیرند و هزاران نفر از شهرک‌نشینان نیز در آن شرکت می‌کنند. مراسمات از دو روز قبل شروع می‌شود و مهمترین بخش این مراسمات راهپیمایی پرچم است.

راهپیمایی پرچم یک مراسم جدید است و تاریخ برگزاری آن مطابق تقویم عبری است؛ روزی است که در سال ۱۹۶۷ اشغالگران صهیونیست توانستند بعد از جنگ به طور کامل قدس را اشغال کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز