وزارت خارجه امارات با صدور بیانیه‌ای یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی را به شدت محکوم کرد و خواستار کاهش و توقف تنش و آشوب‌ها توسط مقامات اسرائیلی شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سایت النشره، وزارت خارجه امارات با صدور بیانیه‌ای بر موضع ثابت خود در مورد لزوم حفاظت کامل از مسجد الاقصی، توقف نقض‌های خطرناک و اقدامات تحریک آمیز در این مسجد و همچنین ضرورت احترام گذاشتن به نقش اردن در حفاظت از مقدسات و اوقاف اسلامی به موجب قوانین بین‌المللی و وضعیت تاریخی کنونی و عدم تضعیف اختیارات اداره اوقاف شهر قدس و امور مسجد الاقصی تاکید کرد.

این وزارتخانه خواستار کاهش و توقف تنش و آشوب‌ها توسط مقامات اسرائیلی شد.

وزارت خارجه امارات بر اهمیت خویشتنداری در بالاترین سطح برای ممانعت از انتقال به سطوح جدیدی از بی‌ثباتی تاکید کرد.

این وزارتخانه همچنین بر لزوم حمایت از تمامی تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای پیشبرد روند صلح خاورمیانه و همچنین پایان دادن به اقدامات غیرقانونی که دستیابی به راهکار تشکیل "دو کشوری" و تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی را تهدید می‌کند، تاکید کرد.

ده‌ها هزار شهرک‌نشین عصر یکشنبه در سالروز اشغال بخش شرقی شهر قدس اشغالی، راهپیمایی موسوم به "پرچم‌ها" را در این شهر برپا کردند که در ادامه موجب آغاز درگیری‌هایی میان آنها و فلسطینی‌ها شد و طی آن ۱۹۹ فلسطینی زخمی شده و ۵۰ تن دیگر بازداشت شدند.

همزمان با راهپیمایی "پرچم" شهرک‌نشینان، تعدادی از فلسطینی‌های ساکن قدس اشغالی و شهر رام‌الله با برگزاری راهپیمایی پرچم فلسطین به استقبال پرچم‌های صهیونیست‌ها رفتند.

پیش از این راهپیمایی نیز صدها شهرک‌نشین به مسجدالاقصی یورش بردند، این در حالی است که محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین پیشتر در بیانیه‌ای نسبت به پیامدهای خطرناک این اقدام هشدار داده و اقدامی بین‌المللی و فوری برای توقف هتک حرمت این اماکن مقدس را خواستار شده بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز