وزارت امور خارجه کویت اعلام کرد که سرپرست سفارت آمریکا در این کشور را به دلیل انتشار توئیت‌هایی در حمایت از همجنس گرایی احضار کرده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از CNN، این وزارتخانه در بیانیه‌ای که در وب‌سایت رسمی خود به دنبال احضار جیم هولیستایدر، سرپرست سفارت آمریکا در کویت، منتشر کرد، گفت: جیم هولیشتایدر به این دلیل احضار شد که سفارت آمریکا در حساب‌ توییتری خود ارجاعات و توییت‌هایی در حمایت از همجنسگرایی منتشر کرده بود.

براساس این بیانیه، سرپرست سفارت آمریکا با نواف عبداللطیف آل احمد، معاون وزیر امور خارجه کویت در امور آمریکا دیدار کرد و وی یادداشتی مبنی بر رد مطالب منتشر شده توسط کویت و تاکید بر لزوم رعایت قوانین و مقررات لازم الاجرا در کشور کویت و تعهد به عدم انتشار چنین توییت‌هایی با رعایت مفاد کنوانسیون وین در مورد دیپلماسی روابط ۱۹۶۱ به وی ارائه کرد.

تبریک منتشر شده از سوی سفارت آمریکا در کویت در رابطه با حمایت از همجنس‌گرایی، خشم گسترده‌ای را در این کشور برانگیخت، به صورتی که تعدادی از نمایندگان مجلس ملی کویت خواستار عذرخواهی رسمی سفارت شدند.

به گزارش روزنامه کویتی "الرای"، شمار زیادی از شهروندان با اظهار نظر در خصوص این خبر، مخالفت خود را با این موضوع که با ارزش‌های اخلاقی و دینی جامعه کویت در تضاد است، اعلام کردند.

در همین راستا تعدادی از معاونان وزارت امور خارجه کویت نیز خواستار اقدام برای کنترل این گونه اقدامات و افعال شدند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز