گزارش‌ها حاکی از حمله شدید سایبری به زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی است که بر اساس آن سامانه معاملاتی بورس تل‌آویو هک و از دسترس خارج شده است.

به گزارش مرور نیوز، برخی منابع خبری از حمله سایبری شدید به زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی خبر دادند و کانال تلگرامی صابرین‌ نیوز امروز گزارش داد که یک تیم عراقی، حمله سایبری شدیدی علیه زیرساخت‌های رژیم اسرائیل انجام داده است.

بر اساس این گزارش سامانه معاملاتی بورس تل‌آویو هک و از دسترس خارج شده است همچنین گزارش‌ها حاکی از سقوط سهام شرکت‌های اسرائیلی در بورس تل‌آویو است.

این چندمین بار است که زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی در دوره اخیر مورد حمله سایبری قرار می‌گیرد. اخیرا روزنامه صهیونیستی جروزالم پست فاش کرد که  در مقطع زمانی 2020 تا  2021 و زمانی که حملات سایبری در سطح جهان حدود 50 درصد افزایش یافته بود این میزان افزایش برای اسرائیل 92 درصد بود.

در ابتدای سال جاری میلادی نیز عملیات‌های سایبری ویژه‌ای علیه رژیم صهیونیستی آغاز شده که بیانگر شکست و ضعف این رژیم در ایمن‌سازی این سایت‌ها و زیرساخت‌های آن در برابر چنین حملاتی است.

در فروردین‌‌ ماه هکرهای عراقی در دو روز متوالی، وب‌سایت و سرورهای فرودگاه بن‌گوریون در تل‌آویو و وبگاه بانک «اسرائیل» را از دسترس خارج کردند و گروه موسوم به «الطاهره» ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت حمله سایبری به پایگاه‌های و سرورهای رژیم صهیونیستی اعلام کرد که پایگاه اطلاع رسانی کانال 9 تلویزیون رژیم صهیونیستی را نیز هدف حمله سایبری قرار داده است.

رسانه‌ها و محافل امنیتی اسرائیل با اعتراف به  ناتوانی این رژیم در مقابله با حملات سایبری اعلام کردند که حملات سایبری اخیر نه تنها سایت‌ها و زیرساخت‌های حکومتی بلکه یکی از چهره‌های برجسته کادر امنیتی اسرائیل را نیز هدف قرار داده است. به طوری که در تاریخ 16 تا 17 مارس یک گروه هکری به نام «دست‌های باز»  تلفن شخصی «دیوید بارنیا» رئیس موساد و همسر وی را هک کرده و تصاویر و اطلاعات شخصی آنها و خانواده و محل زندگی‌شان را منتشر کردند.

اخیراً «ارز کراینر» رئیس سرویس سایبری در شاباک اعلام کرد، ما می‌دانیم که ضربات بسیار سختی در زمینه سایبری دریافت می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز