ائتلاف آمریکایی از دستگیری یک سرکرده بارز گروه تروریستی داعش در سوریه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از الجزیره، ائتلاف آمریکایی از دستگیری یک سرکرده بارز گروه تروریستی داعش در سوریه خبر داد.

بر اساس این گزارش، ائتلاف بین‌المللی موسوم به مبارزه با داعش با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در عملیاتی در سوریه در روز ۱۶ ژوئن یک سرکرده ارشد داعش را دستگیر کرده است.

در این بیانیه بدون اشاره به جزئیات و آوردن نام این فرمانده داعشی، تأکید شده است که وی کارشناس ساخت مواد منفجره و از فرماندهان بلندپایه داعش در سوریه است.

ائتلاف آمریکایی مدعی شد: عملیات دستگیری این فرد داعشی با دقت فراوان طراحی شده و در آن هیچ فرد غیر نظامی آسیب ندیده است. در جریان این عملیات هیچ غیرنظامی آسیبی ندیده است و به عناصر ائتلاف یا هواپیماهای آن آسیبی نرسیده است. نیروهای ائتلاف به تعقیب بازمانده های داعشی هرجا که باشند ادامه خواهند داد تا داعش به طور کامل از پا درآید.

پیش از انتشار این بیانیه ائتلاف آمریکایی، منابع خبری از عملیات ویژه نیروهای امریکا در حومه جرابلس در شمال حلب خبر داده بودند.

گفتنی است که چندی قبل، یک منبع میدانی بلندپایه و آگاه از فعالیت گروه تروریستی «داعش» فاش کرد که این گروه از نیروهای آمریکایی در منطقه التنف در مثلث مرزی سوریه، عراق و اردن، در شرق حومه استان حمص، که ارتش آمریکا در آن جا تدارکات لجستیکی و نظامی را مستقرر کرده، حمایت زیادی دریافت می‌کند.

این منبع آگاه گفته بود که حمایت آمریکا از سازمان‌های تروریستی از طریق خطوط تدارکاتی به مناطق «رقه» و «حماه» می‌رسد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز