یک مقام نظامی اوکراینی مدعی شد حمله موشکی گسترده‌ای از خاک بلاروس به این کشور انجام شده است.

به گزارش مرور نیوز، یک مقام نظامی اوکراینی روز شنبه مدعی شد حمله موشکی گسترده‌ای از داخل کشور بلاروس به منطقه «ژیتومیر» اوکراین انجام شده است.

به نوشته خبرگزاری «اینترفکس»، «ویتالیتی بونیچکو» فرمانده نظانی ژیتومیر در بیانیه‌ای اعلام کرد، این موشک‌ها که قصد داشتند زیرساخت‌های این منطقه را هدف قرار دهند، توسط سامانه دفاع موشکی منهدم شدند.

در این بیانیه آمده است: «امروز صبح در خلال حمله موشکی گسترده به منطقه توسط هواپیمای روسی که در خاک بلاروس قرار داشت، نیروهای دفاعی ما حدود ده موشک که به سمت تأسیسات زیرساختی ما شلیک شد را سرنگون کردند. تکرار می‌کنم: هنگامی که صدای آژیر را می‌شنوید به پناهگاه بروید».

به نوشته وبگاه خبری «یاهو نیوز» به نقل از مقامات نظامی اوکراین، علاوه بر ژیتومیر که یکی از مراکز ریلی مهم این کشور محسوب می‌شود، منطقه چرنیهیف واقع در شمال و یاووریف در شمال غربی اوکراین هدف حملات موشکی روسیه قرار گرفتند.

به گفته بونیچکو، حدود ۳۰ موشک به سمت ژیتومیر و حدود ۲۰ موشک به سمت چرنیهیف شلیک شده‌اند. وی ادعا کرد در پی حمله موشکی به ژیتومیر یک نظامی کشته و یک سرباز دیگر نیز زخمی شده است.

علاوه بر نواحی شمالی اوکراین، در شرق این کشور (منطقه خودمختار دونباس) نیز همزمان با پیشروی نیروهای روسی و تشدید عملیات برای تسلط بر شهر راهبردی «سیوِرودونتسک» در استان لوهانسک، یک مقام اوکراینی نیز از تصمیم کی‌یف برای عقب کشیدن تمام نیروها از شهر خبر داد.

از سوی دیگر وزارت دفاع روسیه دیروز (جمعه) اعلام کرد: «۱۹ دستگاه تانک و حدود ۶۲۰ افراط‌گرای اوکراینی بر اثر گلوله‌باران هوایی و توپخانه‌ای روسیه طی یک روز از بین رفتند».

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز