میخائیل پودولیاک مشاور ولودیمیر زلنسکی گفت: اوکراین به خوبی از محیط پیرامونش با خبر است و آماده است تا به هر ترتیبی و از هر نقطه‌ای به تهاجم‌ها پاسخ دهد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری اینسایدر، میخائیل پودولیاک، مشاور ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به طور باور نکردنی یک فرمانده ماهر است. او با ارتش میلیونی و قوی خود به اوکراین حمله کرده و هنوز هم به دنبال حمایت نظامی دیگر کشورها است.

پودولیاک همچنین یادآور شد: گفته شده بود در نشست اخیر سران خزر، پوتین علاوه بر فشار مستمر بر متحد نزدیک خود یعنی بلاروس، از این کشور برای مداخله در جنگ اوکراین درخواست کمک امنیتی کرده است.

مشاور زلنسکی سپس "حیله‌گری هوشمندانه" پوتین را در تلاش برای جلب حمایت نظامی از سوی جمهوری‌های شوروی سابق برای مبارزه با اوکراین را به تمسخر گرفت و افزود: او با ارتش میلیونی و قوی خود با اوکراین وارد جنگ شده و حالا هم باید سرگردان در بین دیگر کشورها به دنبال کمک نظامی باشد!

پودولیاک ادامه داد: پوتین عادت داشته تا در اطراف غوغا به پا کند، دیگران را با تهدید وادار کند تا به خواسته‌هایش سر تعظیم فرود بیاورند و اکنون هم خواسته‌هایش را تا حد "به ما سرباز قرض بدهید تا از اینجا به اوکراین حمله کنیم، ما نمی‌توانیم خودمان اوکراینی‌ها از پای دربیاوریم- به شما برای حمله به اوکراین نیاز داریم" ‌پایین آورده است.

وی گفت: اوکراین به خوبی از محیط پیرامونش با خبر است و آماده است تا به هر ترتیبی و از هر نقطه‌ای به تهاجم‌ها پاسخ دهد.

روز شنبه صد و بیست و نهمین روز حمله روسیه به اوکراین بود. پس از آنکه نیروهای روسی از تصرف کی‌یف ناکام ماندند، به سمت شرق  اوکراین عقب نشینی و بر تصرف دونباس تمرکز کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز