کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ۱۹ ماه جاری میلادی با روسای جمهور ایران و ترکیه در تهران دیدار خواهد کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از اسکای نیوز، کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ۱۹ ماه جولای جاری (سه شنبه ۲۸ تیرماه) با روسای جمهور ایران و ترکیه در تهران دیدار خواهد کرد.

طبق اعلام کرملین رئیس جمهور روسیه با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران در نوزده جولای در تهران دیدار خواهد کرد.

گفتی است که پیشتر اعلام شده بود رجب طیب اردوغان، رئیس ‌جمهور ترکیه، به زودی به ایران سفر خواهد کرد.

پیش از این محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، نیز از سفر ولادیمیر پوتین، رئیس ‌جمهور روسیه، به تهران در هفته آینده خبر داده و اعلام کرده بود: برنامه‌ریزی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه اولویت رایزنی‌های روسای جمهور دو کشور خواهد بود.

پوتین و اردوغان پیشتر در شهریور سال ۱۳۹۷ در چارچوب مذاکرات سه کشور ایران، ترکیه و روسیه درباره بحران سوریه، به تهران سفر کرده بودند.

ابراهیم رئیسی در اواخر دی ۱۴۰۰ به مسکو سفر و با پوتین دیدار کرد و روسای جمهور ایران و روسیه آخرین بار، کمتر از دو هفته پیش در عشق‌آباد پایتخت ترکمنستان در حاشیه اجلاس کشورهای ساحلی خزر با یکدیگر دیدار کردند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز