سخنگوی کاخ کرملین گفت که رئیس جمهور روسیه در جریان سفر خود به ایران درباره موضوع پهپادها گفت‌وگویی نخواهد داشت.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه (کرملین) در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا موضوع پهپادها در سفر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به تهران مورد بحث قرار خواهد گرفت؟ تاکید کرد: خیر.

پسکوف همچنین در پاسخ به این سوال که آیا او در جریان شایعات درباره عرضه پهپادهای ایران به روسیه قرار دارد، یا خیر؟ اظهار بی اطلاعی کرد و گفت که هیچ نظری در این مورد ندارد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه قرار است روز سه‌شنبه 19 ژوئیه (28 تیرماه) به تهران سفر و با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران دیدار کند.

به گزارش ایسنا، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا به تازگی در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌ان با ادعای اینکه "مسکو به دنبال خرید پهپادهای ایران است" تصریح کرد که توافق ایران با روسیه مبنی بر فروش پهپاد به این کشور نشانگر عزم تهران برای حمایت از مسکو در جنگ اوکراین است.

وی در ادامه مدعی شد که فروش این پهپادها لزوما هیچ تاثیری بر تلاش‌های مداوم آمریکا برای مذاکره جهت بازگشت به برجام نخواهد گذاشت.

همچنین جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه گذشته در یک کنفرانس خبری مدعی شد که ایران برنامه حمایت نظامی از روسیه را در جنگ اوکراین دارد.

وی در این باره گفت: اطلاعاتی در دست داریم که نشان می‌دهد ایران در حال آماده‌شدن برای آموزش نیروهای روس در این زمینه است.

سالیوان همچنین با ادعای اینکه ایران قصد فروش صدها پهپاد به روسیه را دارد، افزود: هنوز معلوم نیست که ایران به روسیه پهپادی تحویل داده است یا نه.

مشاور امنیت ملی آمریکا علاوه‌براین در یک پیام توئیتری درباره سفر هفته آینده ولادیمیر پوتین به تهران تاکید کرد که زمان سفر پوتین به تهران حائز اهمیت است.

وی در ادامه ادعاهای خود علیه ایران گفت: تعمیق روابط روسیه با ایران برای کشتار اوکراینی‌ها تهدیدی جدی برای جهان است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز