پوتین اعلام کرد: روسیه باید فناوری و همچنین شرکت‌های متخصص در عرصه فناوری را توسعه دهد. روسیه در بحبوحه تحریم‌ها، توسعه خود را رها نخواهد کرد و به دهه‌های قبل که «بدخواهان» پیش‌بینی می‌کنند، بازنخواهد گشت.

به گزارش مرور نیوز به نقل از آر تی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه که ریاست جلسه شورای توسعه استراتژیک و پروژه های ملی را از طریق یک لینک ویدیویی برعهده داشت، با تاکید بر این که منزوی کردن روسیه از سایر نقاط جهان غیرممکن است عنوان داشت: تحریم‌های اعمال‌شده توسط کشورهای غربی باعث پسرفت روسیه در زمینه رشد و شکوفایی نخواهد شد.

از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، کشورهای غربی مجموعه‌ای از تحریم‌ها را با هدف منزوی کردن این کشور از اقتصاد جهانی اعمال کردند.

پوتین گفت: "نه تنها محدودیت‌ها، بلکه حتی ممنوعیت‌ شبه کامل دستیابی به تولیدات خارجی با فناوری پیشرفته هم که غرب متعمدانه علیه کشور ما اعمال می‌کند باعث سردرگمی و تسلیم روسیه نمی‌شود. بلکه برعکس زمانی که متوجه حجم عظیمی از مشکلات پیش رو هستیم، سخت و کارآمد برای دستیابی به راه حل جدید کار خواهیم کرد. واضح است که این یک چالش بزرگ برای کشور ما است، اما ما تسلیم نمی‌شویم و متوقف نشده و یا به گذشته برنمی‌گردیم. "

پوتین همچنین گفت: روسیه باید فناوری و همچنین شرکت‌های متخصص در عرصه فناوری را توسعه دهد. روسیه در بحبوحه تحریم‌ها، توسعه خود را رها نخواهد کرد و به دهه‌های قبل که «بدخواهان» پیش‌بینی می‌کنند، بازنخواهد گشت. این فناوری‌ها مبنای توسعه پیشرو هر کشور در دنیای مدرن هستند. این دقیقاً همان جایی است که آنها سعی می کنند برای ما موانعی ایجاد کنند تا جلوی توسعه روسیه را بگیرند.

وی در پایان از دولت روسیه خواست تا برای اقدامات حمایتی از نهادهای آسیب دیده از تحریم‌ها تلاش کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز