سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در اظهاراتی تمسخر آمیز خطاب به بوریس جانسون نوشت: هیچ‌چیزی نمی‌تواند مانع از این شود که بوریس جانسون ناگهان زن درون خود را کشف و دبیر کل ناتو شود.

به گزارش مرور نیوز، یکی از منابع خبرگزاری تاس در موسسات بین‌المللی بروکسل پیشتر گفته بود توافقی نانوشته میان اعضای ناتو وجود دارد تا دبیرکل آتی این ائتلاف نظامی یک زن و ترجیحا از کشورهای تازه پیوسته به این سازمان باشد.

هم‌چنین اعلام شده این احتمال وجود دارد که بوریس جانسون، نخست وزیر مستعفی انگلیس بخواهد بعد از کناره‌گیری از سمتش، برای دبیرکلی ناتو پیش قدم شود.

حالا ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه این موضوع را دستمایه شوخی قرار داده و در کانال تلگرامش نوشته است: «هیچ‌چیزی نمی‌تواند مانع از این شود که بوریس جانسون ناگهان زن درون خود را کشف نکند!»

وی افزود: تعداد جنسیت‌هایی که در کشورهای عضو ناتو به رسمیت شناخته شده این امکان را برای جانسون فراهم می‌کند تا یکی از آن‌ها را که بیشتر مناسب اوست، برای خود انتخاب کند!

زاخارووا همچنین نوشت: «حتی اگر ناتو، دبیرکل خود را از میان افرادی که خودشان را زن می‌نامند، انتخاب کند، آن افراد می‌توانند ناگهان مرد درونی خود یا یک جنسیت دیگر را کشف کنند!»

روابط میان انگلیس و روسیه حتی پیش از جنگ اوکراین تیره بود و با آغاز حمله روسیه، این روابط با حمایت قاطع جانسون از اوکراین و ولودیمیر زلنسکی،‌رئیس جمهوری این کشور بیش از پیش رو به وخامت نهاد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز