امیر قطر ضمن ابراز تاسف عمیق از جان باختن شماری از شهروندان ایران بر اثر سیل اخیر به دولت و مردم ایران تسلیت گفت.

به گزارش مرور نیوز، تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر ضمن ابراز تاسف عمیق از جان باختن شماری از شهروندان ایران بر اثر سیل اخیر به دولت و مردم ایران تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، همچنین «عبدالله بن حمد آل ثانی» معاون امیر و «خالد بن خلیفة بن عبدالعزیز آل ثانی» نخست وزیر و وزیر کشور قطر با ارسال پیام‌های جداگانه، جان باختن شماری از هموطنان مان را بر اثر جاری شدن سیلاب در استان‌های مختلف به سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران تسلیت گفته و برای مصدومان این حوادث آرزوی شفا و بهبودی کردند.

با ادامه بارش‌های شدید باران در ایران، تلفات ناشی از سیل افزایش یافت و مقامات روز شنبه در جدیدترین آمار در مجموع ۶۱ کشته و ۳۲ مفقود را ثبت کردند. با این حال، نگرانی‌ها مبنی بر افزایش بیشتر تلفات با کاهش بارندگی‌ها و کشف اجساد بیشتری در مناطق پوشیده از گل توسط تیم‌های نجات وجود دارد.

شایان ذکر است طوفان، سیل، خشکسالی و آتش‌سوزی‌های شدید در جنگل‌ها همه حاکی از تغییراتی غیر معمول با سرعتی بالا در جو زمین است. تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی امروزه به یکی از مهمترین چالش‌های زیست محیطی تبدیل شده که تمام کشور‌های جهان از جمله ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مقابله با این تغییرات نیازمند اقدامات جهانی است.

کارشناسان مطالعات جوی در گزارشی که به تازگی منتشر شده هشدار داده‌اند که درصورتیکه رهبران جهان در دستیابی به توافق برای کاهش قابل توجه انتشار گاز‌های گلخانه‌ای تا سال ۲۰۳۰ ناکام بمانند، ۱۰ میلیون نفر بر اثر "افزایش شدید دما" جان خود را از دست خواهند داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز