رسانه های جمهوری آذربایجان از توافق آتش بس میان ایروان و باکو پس از چند ساعت تبادل آتش میان نظامیان دو طرف خبر داده‌اند.

به گزارش مرور نیوز، رسانه های جمهوری آذربایجان از توافق ایروان و باکو برای برقراری آتش بس از 09:15 صبح به وقت محلی خبر داده‌اند.

خبرگزرای ریانووستی روسیه به نقل از منابع آذربایجانی گفته آتش بس از ساعتی پیش اجرایی شده است.

طی ساعات گذشته روسیه، فرانسه و ایالات متحده نسبت به تشدید درگیریهای دوباره میان نظامیان ارمنی و جمهوری آذربایجان ابراز نگرانی کرده بودند.

ساعاتی قبل از آتش بس، نیکل پاشینیان نخست وزیر ارمنستان به صورت تلفنی با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به صورت تلفنی رایزنی کرده بود.

«رادیو ملی ارمنستان» و دیگر رسانه‌های این کشور خبر دادند به دنبال درگیری‌های شدید شامگاه دوشنبه جمهوری آذربایجان و ارمنستان، نشست شورای امنیت ارمنستان برای بررسی این موضوع و راهکار مقابله با آن برگزار شده بود.

شورای امنیت ارمنستان در این جلسه «در ارتباط با تجاوز به قلمرو مستقل جمهوری ارمنستان، تصمیم گرفته شد رسما از فدراسیون روسیه برای اجرای مفاد "معاهده دوستی، همکاری و کمک متقابل" و همچنین سازمان پیمان امنیت جمعی و شورای امنیت سازمان ملل درخواست کمک شود».

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز