پلیس انگلیس تایید کرد که در مراسم تشییع و خاکسپاری ملکه انگلیس ۶۷ نفر را بازداشت کرده است.

به گزارش مرور نیوز، پلیس انگلیس با بیان اینکه در مراسم تشییع و خاکسپاری ملکه انگلیس ۶۷ نفر را بازداشت کرده است اعلام کرد، این افراد در مناطق نزدیک کاخ و سالن وست مینستر و به علت‌های مختلف بازداشت شده اند. پلیس جزئیات بیشتری درباره علت دستگیری‌ها منتشر نکرده است.

در روز‌های اخیر، شماری از نهاد‌های مدنی و مخالفان نظام سلطنت از اینکه پلیس به علت ابراز مخالفت افراد با نظام سلطنت یا اعضای خاندان سلطنتی حتی در دست داشتن برگه یا پارچه‌های سفید، آنان را بازداشت کرد به شدت اعتراض کرده اند.

به گفته مقامات پلیس انگلیس، در اجرای مراسم درگذشت ملکه انگلیس که بزرگترین عملیات امنیتی و پلیسی تاریخ این کشور توصیف شد، بیش از هفت هزار نیروی پلیس و سه هزار نیروی ارتش از زمین، هوا و دریا تامین امنیت این مراسم را بر عهده داشتند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، فقط در مرکز لندن بیش از ۳۵ کیلومتر موانع و نرده‌های فلزی در مسیر عبور کاروان حامل تابوت ملکه و اعضای خاندان سلطنتی ایجاد شد که در کنار آنها، نیرو‌های پلیس مسلح نیز حضور داشتند.

ملکه انگلیس ۱۲ روز پس از درگذشتش، روز دوشنبه و در میان تدابیر شدید امنیتی به خاک سپرده شد. ملکه ۹۶ ساله انگلیس با هفتاد سال سلطنت رکورددار طولانی‌ترین فرمانروایی در تاریخ این کشور بود.

در مدت سلطنت ملکه الیزابت دوم، ۱۴ نخست وزیر در انگلیس آمدند و رفتند و لیز تراس به عنوان پانزدهمین نخست وزیر دو روز پیش از درگذشت ملکه انگلیس با درخواست او مامور تشکیل کابینه شد.

پس از درگذشت ملکه انگلیس، فرزند ارشدش چارلز ۷۳ ساله که تا پیش از درگذشتش، ولیعهد انگلیس و وارث سلطنت بود بدون رای و نظر مردم یا نمایندگان آنان، جانشین ملکه و شاه انگلیس شد که عالی‌ترین مقام سیاسی این کشور است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز