نخست وزیر عراق دستور داد تا عاملان حمله موشکی به منطقه سبز بغداد را تحت تعقیب قرار داده و بازداشت کنند.

به گزارش مرور نیوز، نخست‌وزیر عراق به نیروهای امنیتی این کشور دستور داد تا عاملان حمله موشکی به منطقه سبز بغداد را تحت تعقیب قرار داده و بازداشت کنند. همزمان، منابع عراقی از مجروح شدن دستکم ۱۲۲ نیروی امنیتی و ۱۱ غیر نظامی در درگیری‌های بغداد خبر دادند.

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق بر لزوم پایبندی نیروهای امنیتی به وظایف خود در حفاظت از نهادهای کشور، اموال عمومی و خصوصی و تظاهرکنندگان صلح‌جو تاکید کرد.

 الکاظمی تظاهرکنندگان را به پایبندی به صلح و دستورات نیروهای امنیتی درباره مکان تظاهرات فراخواند و گفت، اوضاع امنیتی کنونی بازتاب وضعیت سیاسی کشور است.

 وی بار دیگر گفت‌وگو میان گروه‌های سیاسی برای برون‌رفت از بحران، حمایت از کشور و نهادهای آن برای ایفای وظایفشان، دورکردن شهروندان از پیامدهای کشمکش‌های سیاسی و حفظ امنیت را خواستار شد. الکاظمی همچنین بر ضرورت همکاری میان قوا تاکید کرد.

در همین راستا، مرکز رسانه امنیتی وابسته به دفتر نخست‌وزیری عراق گزارش داد، در نتیجه درگیری‌های اسف‌بار در بغداد میان معترضان و نیروهای امنیتی تعداد مجروحان به چهار افسر و ۱۱۸ نیروی امنیتی و همچنین ۱۱ شهروند رسید.

این مرکز در بیانیه‌ای همگان را به پایبندی به دستور العمل‌های صادره از سوی سرویس‌های امنیتی ویژه فرا خواند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز