رسانه‌های غربی از شنیده شدن چندین انفجار مهیب در پایتخت اوکراین خبر دادند و وزارت کشور اوکراین گفته است که 8 نفر کشته و 24 نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش مرور نیوز، رسانه‌های غربی از شنیده شدن صدای چندین انفجار مهیب در مرکز «کی‌یف» پایتخت اوکراین خبر دادند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد که دو انفجار اوایل صبح امروز (دوشنبه)، مرکز «کی‌یف» پایتخت اوکراین را لرزاند و ظاهراً این انفجارها در نتیجه حملات موشکی بوده است.

رسانه‌ها از وقوع چندین انفجار مهیب در مرکز کی‌یف خبر داده و گفته‌اند روسیه برای اولین بار در چند ماه گذشته، به اهدافی در پایتخت اوکراین حمله کرده است.

وزارت کشور اوکراین خبر داده در حملات موشکی روسیه به کی‌یف، هشت نفر کشته و ۲۴ نفر دیگر مجروح شده‌اند.

طبق این گزارش،«ویتالی کلیچکو» شهردار کی‌یف گزارش کره است که انفجارهای فوق در منطقه «شفشنکو» واقع در مرکز کی‌یف به وقوع پیوسته است و گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که ظاهراً کسی در این حادثه زخمی یا کشته نشده است.

شهردار کی‌یف همچنین گفته است که حملات همچنان ادامه دارد و از مردم  اوکراین خواست تا همچنان آرامش خود را حفظ کنند و پناه بگیرند.

با این حال شبکه الجزیره گزارش کرده است که این حادثه کشته و زخمی‌هایی را به همراه داشته است.

رسانه‌ها می‌گویند علاوه به کی‌یف، شهرهای دیگر اوکراین از جمله دنیپرو، ژیتومیر و لِویو و زاپروژیا نیز تحت حملات موشکی روسیه قرار گرفته‌اند.

شبکه اسکای نیوز نیز به نقل از یکی از مقام‌های دولت اوکراین گزارش کرده است که یکی از موشک‌ها به خیابان «ولادیمیرسکی» در نزدیکی دفتر کاری «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین اصابت کرده است.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در پی وقوع حملات موشکی روسیه به کی‌‌یف در پیامی گفت: «آن‌ها (روسیه) تلاش دارند ما را نابود کنند و موجودیت ما را از صحنه روزگار حذف کنند. زخمی‌ها و کشته‌هایی در نتیجه وقوع انفجارها در سراسر اوکراین برجای مانده است».

از طرف دیگر، خبرنگار الجزیره مدعی شده است که چهار نفر در پی حملات موشکی روسیه به شهر «اسلاویانسک» در استان دونتسک کشته شده‌اند.

ارتش اوکراین نیز مدعی شده است که پدافند هوایی این کشور دو موشک روسیه را بر فراز آسمان «میکولایف» در جنوب این کشور ساقط کرده است.

فرماندار لویو نیز گفته است در نتیجه حملات موشکی روسیه، تأسیسات زیرساخت انرژی این منطقه بمباران شده است و از شهروندان این منطقه خواسته است که در پناهگاهها باقی بمانند.

این حملات در حالی صورت گرفته که روز شنبه انفجار و آتش‌سوزی در پل کریمه صورت گرفت و بخشی از سازه آن فرو ریخت. «کمیته ملی ضد تروریسم» روسیه اعلام کرد یک کامیون روی پل منفجر شده و باعث آسیب به پل کریمه شده است.

«میخائیل پودولیاک» مشاور ارشد ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین ضمن استقبال از انفجار پل کریمه اعلام کرد که این منطقه باید به اوکراین برگردانده شود. وی در پیام توییتری اعلام کرد آنچه «در پل (کریمه) رخ داد، تازه شروع ماجراست».

پودولیاک مردادماه هم گفته بود که اوکراین قصد دارد پل کریمه را تخریب کند. وی در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» گفت که این پل، «غیرقانونی» است و باید نابود شود.

یک مقام ارشد اوکراینی هم به نیویورک‌تایمز گفته سرویس اطلاعاتی اوکراین انفجار در پل کریمه را با استفاده از یک بمب روی کامیون، سازماندهی کرد.

پل کریمه، این شبه‌جزیره را به سرزمین اصلی روسیه متصل می‌کند. کریمه بعد از همه‌پرسی سال ۲۰۱۴ از اوکراین جدا و به روسیه ملحق شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز