رئیس جمهوری ترکیه در سخنرانی در آنکارا اعلام کرد که کشورهای غربی نتوانستند بحران اوکراین را به صورت منطقی ارزیابی کنند، به همین دلیل، برخی از آنها در حال حاضر به چگونگی نجات از زمستان آتی می‌اندیشند.

​به گزارش مرورنیوز به نقل از روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه عنوان داشت، مقطع جدید، مقطع درگیری‌ها و نه گسترش شکوفایی‌ها خواهد بود.

وی تاکید کرد که با وجود افزایش ثروت ثروتمندان، اما میلیاردها شخص از آفریقا تا آسیا از محرومیت و عدم توانایی برای دریافت مواد غذایی اصلی رنج می‌برند.

اردوغان خاطرنشان کرد که میانگین‌های تورم به بالاترین سطح خود طی ۵۰ إلی ۶۰ سال اخیر رسیده است که همگان را در شرایطی دشوار قرار می‌دهد و غرب از این امر مستثنی نیست.

وی افزود: نگرانی روزافزونی نسبت به امنیت غذایی وجود دارد. در نشست اخیر در پراگ، ما شنیدیم که مقامات این سوال را پرسیدند که چگونه این زمستان را پشت سرخواهیم گذاشت. ما در ترکیه چنین مشکلی نداریم. مقامات جهان تنها به چیزی می‌اندیشند که در همین لحظه رخ می‌دهد.

اردوغان عنوان داشت: آنها رخدادها میان روسیه و اوکراین را از نگاه منطق سلیم ارزیابی نکردند، در مقطع آتی، قطعاً تغییرات سیاسی ریشه‌ای در جهان رخ خواهد داد.

پیشتر اردوغان گفت که کشورهای اروپایی در زمستان سال جاری میلادی به دلیل محدودیت در انتقال گاز روسیه با مشکلات و دشوارهای جدی روبرو هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز