دولت فرانسه هشدار داد که اگر کارمندان شرکت «توتال انرژیز» که ۱۵ روز متوالی اعتصاب کرده‌اند، تا ساعات پایانی امروز (سه‌شنبه) با اتحادیه‌های صنفی به توافق نرسند، دولت مستقیما مداخله خواهد کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اولیویه وران، سخنگوی دولت فرانسه گفت: دولت خواستار از سرگیری کامل و فوری فعالیت پالایشگاه‌هاست. در غیر اینصورت، ما مجبور به مداخله و پایان دادن به اعتصاب‌ها با اعمال زور هستیم.

وران با بیان اینکه اگر اعتصاب‌ها تا ساعات پایانی امروز پایان نیابد، دولت وادار به باز کردن مسیر تاسیسات ذخیره سوخت خواهد شد، گفت، از آنجا که اتحادیه‌های صنفی و بخش مدیریتی به توافق رسیده‌اند، دیگر دلیلی برای اعتصاب وجود ندارد.

کارکنان شرکت توتال انرژیز از ۲۷ سپتامبر در فرانسه اعتصاب کرده‌اند. سه‌شنبه هفته گذشته، اتحادیه‌های صنفی اعلام کردند که برای افزایش ۱۰ درصدی دریافتی و تطبیق حقوق ۲۰۲۲ با میزان تورم بی‌سابقه، سه روز اعتصاب خواهند کرد. این اتحادیه سپس اعلام کرد که اعتصاب تا مدت نامعلومی تمدید می‌شود.

در پی این اعتصاب‌ها، روز یکشنبه وزارت انرژی فرانسه اعلام کرد که حدود ۳۰ درصد از پایگاه‌های سوخت این کشور با کمبود دست‌کم یک نوع سوخت مواجه هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز