رئیس‌جمهور چین گفت:چین نمی‌تواند بدون جهان توسعه یابد و جهان هم به چین نیاز دارد. پس از ۴۰ سال تلاش مداوم برای اصلاح و گشودن درها، دو معجزه در کشور ما رخ داده: رشد سریع اقتصادی و ثبات اجتماعی پایدار.

به گزارش مرور نیوز ، کنگره ملی حزب کمونیست چین امروز یکشنبه ریاست‌جمهوری و دبیر کلی «شی جین پینگ» را برای بار سوم و به مدت ۵ سال دیگر تمدید کرد.

شی جین پینگ پس از تمدید ریاست‌جمهوری‌اش در نشست خبری با تأکید بر اینکه چین و «جهان» به هم نیاز دارند گفت: چین نمی‌تواند بدون جهان توسعه یابد و جهان هم به چین نیاز دارد. پس از ۴۰ سال تلاش مداوم برای اصلاح و گشودن درها، دو معجزه در کشور ما رخ داده: رشد سریع اقتصادی و ثبات اجتماعی پایدار.

وی دراین‌باره تأکید کرد حزب کمونیست چین توانایی خلق «معجزه‌های بزرگتر و تازه‌تر در ورود به دوره جدید» را دارد. رئیس‌جمهور چین همچنین از حزب کمونیست خواست «ابتکار و اعتمادبه‌نفس تاریخی خود را تقویت کند و برای دست‌یابی به پیروزهای جدید شجاعانه بجنگند و تلاش کند.»

شی جین پینگ در ادامه گفت: ما با مردم همه کشورهای دیگر همکاری خواهیم کرد تا ارزش‌های مشترک بشری صلح، توسعه، عدالت، انصاف دموکراسی، آزادی توسعه یابد و صلح و توسعه جهانی تضمین و تأمین شود و به ترویج ساختن یک جامعه انسانی با آینده‌ای مشترک ادامه دهیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز