مذاکره‌کننده ارشد آمریکا گفت: ما در تلاشیم از حمله ایران به نیروهایمان جلوگیری کنیم. گزینه‌های نظامی را به رئیس‌جمهور جو بایدن ارائه داده‌ایم.

به گزارش مرور نیوز، رابرت مالی مذاکره‌کننده ارشد آمریکا بار دیگر در حمایت از ناآرامی های اخیر ایران نطق کرده و گفته که ایران بایستی از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد حذف شود.

«کاملا هریس»، معاون رئیس‌جمهور آمریکا هم روزگذشته در بیانیه‌ای گفته بود که آمریکا تلاش خواهد کرد با همکاری شریکانش ایران را از این کمیسیون حذف کند.

چند روز پیش روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نامه‌ای سرگشاده را منتشر کرده بود که در آن برخی چهره‌های زن شناخته شده مثل هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا و میشل اوباما همسر رئیس‌جمهور اسبق این کشور خواستار اخراج فوری جمهوری اسلامی ایران از کمیسیون مقام زن ملل متحد شده‌ بودند.

آمریکا و کشورهای غربی دیگر از زمان آغاز ناآرامی ها در ایران تلاش کرده‌اند با اعمال تحریم‌‌های جدید، تبلیغات رسانه‌ای و موضع‌گیری‌های تند و غیرمتناسب فضای آشوب در ایران را از طریق تنفس مصنوعی زنده نگاه دارند.

مالی در بخش دیگری از اظهاراتش با استناد به ادعاهایی که ایران آن را تکذیب کرده گفت که واشنگتن هر طرفی که اقدام به صادرات پهپادهای ایران به روسیه بکند را هدف تحریم قرار خواهد داد.

این مقام آمریکایی در بخش دیگری از اظهاراتش در مصاحبه با الحدث به داستان سرایی جدید وال‌استریت‌ژورنال درباره قصد ایران برای حمله به تأسیسات عربستان هم واکنش نشان داده است.

وی گفت: «ما در تلاشیم از حمله ایران به نیروهایمان جلوگیری کنیم. گزینه‌های نظامی را به رئیس‌جمهور جو بایدن ارائه داده‌ایم.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز