سازمان‌های بین المللی هشدار دادند تحت تاثیر جنگ اوکراین و تغییرات آب و هوایی، میلیون‌ها نفر به تعداد افراد گرسنه در جهان اضافه خواهند شد.

به گزارش مرور نیوز، شبکه المیادین گزارش داد: سازمان‌های بین المللی هشدار دادند تحت تاثیر جنگ اوکراین و تغییرات آب و هوایی، میلیون‌ها نفر به تعداد افراد گرسنه در جهان اضافه خواهند شد.

سازمان‌های بین المللی درباره موج جدید افزایش شمار افراد گرسنه در جهان در اوایل سال آینده به عنوان یکی از پیامدهای جنگ اوکراین و نتایج فاجعه بار تغییرات آب و هوایی بر بعضی کشورهای آفریقایی و آسیایی، نگران هستند.

در چند ماه اخیر، شماری از بحران‌ها دست به دست هم داد تا زندگی میلیون‌ها انسان را در کشورهای فقیر به جهنم گرسنگی تبدیل کند که پیش بینی می‌شود سطح آن در اوایل ماه آینده به صورت بی‌سابقه افزایش یابد. جنگ در اوکراین، پیامدهای تحریم‌ها علیه روسیه، بحران انرژی و تورم از جمله این عوامل هستند، اما مهمترین این عوامل، تغییرات آب و هوایی و پایبند نبودن کشورهای بزرگ صنعتی به تعهداتشان در زمینه کاهش گازهای گلخانه‌ای و حمایت از کشورهای فقیر برای مقابله با پیامدها، است.

ربکا گرینسپن دبیرکل آژانس بین المللی توسعه و تجارت «آنکتاد»: خشکسالی شدید، شاخ آفریقا و سیل، دیگر کشورها را هدف گرفته است و این شرایط باید ما را وادار کند تا فورا برای کمک به این کشورها به منظور سازگاری با شرایط دشوار آب و هوایی، سرمایه گذاری کنیم. این کشورها همچنین با بحران دریافت نکردن مقدار کافی کود از روسیه مواجه هستند که تاثیر منفی بر محصولات کشاورزی خواهد داشت. به همین علت، ما نگران تاثیر همه این بحران‌ها بر افزایش میزان گرسنگی در سال آینده هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز