«ایوت هرل» یک کرسی را در کنگره به نفع دموکرات‌ها برگرداند.

به گزارش مرور نیوز، «گیب وازکز» نامزد دموکرات حوزه انتخابی دوم نیومکزیکو، «ایوت هرل» رقیب جمهوری خواه خود را شکست داد و یک کرسی را در کنگره به نفع دموکرات‌ها برگرداند.

آسوشیتدپرس گزارش داد، وازکز در کمپین انتخاباتی خود بر پیشینه لاتین خود و همچنین بزرگ شدن در یک خانواده کارگر و مهاجر تاکید کرده بود. او همچنین از هرل به دلیل رای علیه جو بایدن در تایید ریاست‌جمهوری وی، انتقاد کرده و افراطی خوانده بود.

بنا بر تخمین شبکه ان بی‌سی نیوز از نتیجه نهایی انتخابات مجلس نمایندگان، ۲۲۲ کرسی به جمهوریخواهان و ۲۱۳ کرسی به دموکراتها تعلق می‌گیرد که بدین ترتیب کنترل این مجلس در اختیار جمهوریخواهان قرار خواهد گرفت و از کنترل دموکرات‌ها و حزب بایدن خارج خواهد شد.

اما در مجلس سنا، رقابت بسیار سختی وجود دارد. به رغم آنکه در نتایج اولیه، دموکرات‌ها پیشتاز بودند، پس از آن، جمهوریخواهان و دموکراتها در این مجلس برابر شدند و اکنون جمهوریخواهان با ۴۹ کرسی در برابر ۴۸ کرسی رقبای خود یعنی دموکراتها، از آن‌ها پیشی گرفته‌اند.

در این میان، سرنوشت کرسی سنای ایالت جورجیا به دور دوم کشیده شده است اما شمارش آرا در نوادا و آریزونا همچنان ادامه دارد. رقابت میان جمهوریخواهان و دمکراتها در سنا نزدیک است. هر حزبی که ۵۰ کرسی به دست آورد، اکثریت سنا را خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز