«عبدالله دوم» گفت: اردن همچنان بر دفاع از مسئله فلسطین تمرکز خواهد کرد و آنگونه که در گذشته چنین بوده است، در حال و آینده نیز مواضع حمایتی خود را از فلسطین حفظ خواهد کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روسیا الیوم، «عبدالله دوم» پادشاه اردن طی سخنانی درباره مسئله فلسطین گفت: اردن همچنان بر دفاع از مسئله فلسطین تمرکز خواهد کرد و آنگونه که در گذشته چنین بوده است، در حال و آینده نیز مواضع حمایتی خود را از فلسطین حفظ خواهد کرد و معتقد است که هیچ راهی برای حل مسئله فلسطین بدون راهکار عادلانه و جامع وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، پادشاه اردن در افتتاحیه دومین جلسه عادی نوزدهمین دور پارلمان این کشور افزود: اردن ضمن همگام شدن با تغییرات سریع پیرامون ما در منطقه و جهان، به ایفای نقش محوری خود در منطقه ادامه می‌دهد. اردن از طریق ایفای این نقش محوری، همچنان بر دفاع از مسئله فلسطین متمرکز خواهد بود. مسئله فلسطین اولویت اصلی ما است و هیچ راهی برای حل آن وجود ندارد مگر از طریق راهکاری عادلانه و جامع که با پایان اشغالگری اسرائیل و ایجاد کشور مستقل فلسطین در خطوط مرزی ۴ ژوئن ۱۹۶۷ با پایتختی قدس همراه باشد.

وی افزود: با رعایت مسئولیت تاریخی خود که با امانتداری تمام آن را به دوش می کشیم و با توجه به اینکه اردن تولیت امان مقدس بیت المقدس را به عهده دارد، به ایفای نقش خود در حفاظت و مراقبت از اماکن مقدس اسلامی و مسیحی در این شهر ادامه خواهیم داد.

ملک عبدالله دوم تصریح کرد: فقدان افقی برای راه حل سیاسی نباید مانع از ادامه تلاش برای حمایت اقتصادی از برادران فلسطینی، تقویت استواری آنها در سرزمینشان و احقاق حقوق مشروع آنها شود.

پادشاه اردن در پایان اظهاراتش درباره مسئله فلسطین گفت: از آنجایی که ما نزدیک‌ترین افراد به فلسطینی‌ها هستیم، تلاش می‌کنیم تا آنها را به شرکای اساسی در پروژه‌های منطقه‌ای تبدیل کنیم و به حاشیه رانده شدن آنها را نمی‌پذیریم و تأکید می‌کنیم که توانمندسازی اقتصادی جایگزین راه‌حل سیاسی در فلسطین نیست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز